Війна Гроші Соціум

В Україні з 1 липня подорожчає газ (ІНФОГРАФІКА)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Національна комісія з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг внесла зміни до другого етапу подорожчання доставки газу.

При цьому в день голосування був запропонований і затверджений документ з більш високими тарифами, ніж в оприлюдненому раніше на сайті відомства проєкт постанови, пише UBR.ua, інформує Репортер.

Фото ілюстративне
Тарифи з 1 липня

В кінці минулого року, одночасно з поділом газових платіжок на дві – за споживання газу і його транспортування, НКРЕКУ було прийнято рішення про подорожчання транспортування газу на 46%. Щоб пом’якшити для населення перехід на нові тарифи, подорожчання було розбите на два етапи – з 1 січня (другий стовпець в інфографіку) та 1 липня (третій стовпець “План”). При цьому річне подорожчання мало становити в середньому 20%.

Але 3 червня НРКЕКУ вирішило переглянути липневе подорожчання газу в сторону зменшення, як свідчить офіційне формулювання, “з метою недопущення соціальної напруги серед населення”. Було затверджено та оприлюднено проект зниження подорожчання з 20% до 8% (4 стовпець “Проект”), який, однак, був переглянутий в день засідання, і 24 червня НКРЕКУ затвердила пакет документів з більш високими тарифами (5 стовпчик “з 1 липня”).
Наприклад, якщо для “Вінніцигаза” взимку було передбачено з 1 липня подорожчання з 1,07 до 1,31 грн за доставку 1 куб м. Газу, то в проєкті НКРЕКУ закладалося зниження подорожчання до 1,13 грн за доставку 1 куб. м. Однак в день голосування Нацкомісія затвердила для ліцензіата тариф в 1,16 грн за 1 куб. м, який і стає чинним з 1 липня.

Газовий ринок для населення. Що зміниться для українців з 1 липня

Транспортування газу – в липні тарифи виростуть на 10%.

Як випливає з аналізу переглянутих Нацкомісією тарифів, з 1 липня найбільше подорожчають платіжки за транспортування газу для жителів Мелітополя (24%), Умані (19%), Гадяча (18%) і Лубен (16%), в той час як для клієнтів Запоріжгазу, Полтавгаз і Черкасигаз подорожчання менше (відповідно 16%, 15%, 14%).

У той час, як платіжки для жителів Маріуполя подорожчають на 15%, для споживачів на решті території Донецької області тарифи взагалі не змінюються. Зовсім не помітять подорожчання також жителі Києва, Кременчука, Тернополя. Щодо невеликого подорожчання передбачено для Київської, Кіровоградської, Рівненської, Хмельницької та Чернігівської областей.

В абсолютних цифрах найдорожче тариф за транспортування газу для Мелітополя (1,57 грн), Лубен і Миколаєва (1,46 грн), Чернівців (1,44 грн), Дніпропетровська (1,37 грн), Маріуполя (1,31 грн), Івано-Франківської (1,38 грн), Закарпатської (1,37 грн) і Харківської областей (1,36 грн).

Таким чином, загальне подорожчання транспортування газу в середньому по Україні складе 10% замість запроєктованих 8%. Комісія підвищила занижене подорожчання газу в зв’язку очікуваним зростанням ціни “блакитного палива”, яка закладається при розрахунку тарифу. Так, якщо в проекті НКРЕКУ від 3 червня була закладена ціна газу в 3,65 тис грн (без ПДВ) за тис куб. м, то в остаточному варіанті – 4 тис грн тис / куб м.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.