Війна

В Івано-Франківську хочуть перейменувати дві вулиці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Франківську бригада декомунізаторів ініціює перейменування вулиць Островського та Богунська на Гриневичів і Шепаровичів відповідно.

Лист з цим проханням до голови громади Руслана Марцінківа написав директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук, пише Суспільне Карпати.

“Богунська не від прізвища полковника часів Хмельницького Івана Богуна (вулиця з такою назвою є у нас), а на честь Богунського полку Червоної Армії під командуванням Щорса, який протягом 1918 – 1920 років воював проти армії УНР”, – йдеться у дописі.

Вулицю Миколи Островського теж хочуть переназвати, адже Островський радянський військовий та партійний діяч українського походження, письменник, учасник встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом.

“Як письменник, відомий своїми романами “Як гартувалася криця” та “Народжені бурею”, які критикують за антиукраїнське зображення борців за незалежність України під час радянсько-української війни 1917—1921 років”, – зазначає Коретчук.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.