Війна Політика

У Верховній Раді пропонують заборонити в Україні московську церкву

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді України. Окрім заборони російської церкви в Україні, нардепи пропонують націоналізувати всю церковну власність її керівництва.

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №7204. Документ про заборону російської церкви у вівторок, 29 березня, опублікували на сайті ВР, пише Репортер з посиланням на DW.

заборона російської церкви новини Івано-Франківська

Проєктом закону пропонується заборонити діяльність української православної церкви (УПЦ) московського патріархату як філіалу російської церкви (РПЦ).

Також законопроєкт передбачає, що вся церковна власність найвищих органів церковної влади РПЦ в Україні та релігійних організацій, які її є частиною, націоналізується протягом 48 годин. Порядок визначить уряд України.

“До війни ця організація масштабно просувала ідеї “рускава міра”, “братства” з Росією. Роздмухувала внутрішні протиріччя в українському суспільстві на релігійному ґрунті”, – йдеться у пояснювальній записці.

Автори документу зазначають, що з 2014 року “регулярно фіксуються випадки допомоги окупантам та російським агентам, переховування їх в церковних будівлях та монастирях”. Ця церква також виступає джерелом російської пропаганди в Україні, вважають нардепи.

Релігійні громади, монастирі та духовні навчальні заклади російської церкви в Україні можуть змінити свою підлеглість. Це треба зробити впродовж 14 днів з дня набрання законом чинності.

Наступне пленарне засідання у Верховній Раді заплановане на 5 квітня.

Міський голова Надвірної каже, що не дозволить відновити роботу УПЦ МП у громаді (ВІДЕО)

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні