Війна Люди Соціум Фото

У Пшеничниках відбулося освячення пам’ятного хреста жертвам комуністичного режиму (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
У вівторок, 30 червня, відбулося освячення пам’ятника жертвам комуністичного режиму 1939-1941 років, який встановлено на узбіччі автодороги між містом Тисмениця та селом Хом’яківка Тисменицького району.
Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, пише Репортер.
Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, у співслужінні духовенства, здійснив освячення пам’ятного хреста. У своєму слові Митрополит наголосив на тому, що усі ми маємо пам’ятати про тих, хто віддав своє життя за Україну та християнські цінності.

«Наш народ звик зустрічати гостей хлібом-сіллю, а вони виявилися катами та загарбниками», – із сумом констатував Владика.

За його словами, цей хрест та могила при дорозі мають завжди нагадувати подорожнім про наших попередників, які стали жертвами радянського терору в околицях Івано-Франківська, Тисмениці, Хом’яківки та довколишніх сіл.
Зі словом до присутніх звернулися голова Івано-Франківського історико-просвітницького товариства «Меморіал» Василь Тимків, судмедексперт Омелян Левицький та ініціатор і учасник численних розкопок в області Іван Павликівський, а також представники влади органів місцевого самоврядування.
Перепоховання останків жертв тоталітарного режиму на цьому місці відбулося ще 9 травня 2013 року, коли в результаті розкопок у 2010-2011 роках масового захоронення біля села Пшеничники на території площею майже півгектара було знайдено більше шести сотень людських останків, серед яких 82 – дитячі.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.