Війна

У лікарнях Прикарпаття зараз перебуває близько 2 500 пацієнтів з Covid-19

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На Прикарпатті ковід-пацієнтів приймають 26 лікарень. Якщо у 20 лютого 7 із них були заповнені майже на 100%, то 23 лютого їх кількість поменшала.

За тиждень на Прикарпатті планують розгорнути додатково ще 730 ліжко-місць. Для цього до списку COVID-лікарень додадуть Верховинську, Заболотівську та Богородчанську. Відтак, поки що залучати мобільний госпіталь немає потреби, йдеться у статті “Прикарпаття. Резерв останньої надії” на Укрінформі.

«Три-чотири лікарні в області залишаються завантаженими на 100%. Забезпеченість киснем наших медзакладів складає близько 78%. Чим більше ми розгортаємо сьогодні додаткових ліжко-місць, тим далі цей відсоток може зменшуватись, але ми досягнемо необхідного рівня забезпечення кисневою терапією, бо в області для цього проводять всі необхідні заходи. Цей модуль – це наші додаткові ліжко-місця», – зазначає головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук.

За його словами, нині в області близько 2,5 тисячі людей лікують коронавірусну інфекцію у стаціонарних відділеннях. Загалом активно хворих є майже 11 тисяч, і багато людей долають недугу вдома.

«У поліклініках і лікарнях із забором матеріалу для тестування на коронавірус зараз не мало б бути жодних проблем. Ми безкоштовно надали туди 45 тисяч наборів для забору матеріалу для ПЛР-дослідження. Найближчим часом ми плануємо придбати ще 48 тисяч таких комплектів. Експрес-тести на антиген, які сьогодні отримали лікарні, майже у 100% випадках підтверджують ПЛР-тестування. Щойно отримаємо додаткову кількість цих експрес-тестів, їх теж передамо у поліклініки», – зазначає Руслан Савчук.

Карантинні заходи, наголошує Руслан Савчук, з 22 лютого в області значно посилили. Якщо початкові школи та дитсадки в багатьох населених пунктах продовжують працювати, то дистанційне навчання для учнів 5-11 класів, яке триває другий тиждень поспіль, є всі підстави продовжити й після 1 березня, бо останні тижні на коронавірус хворіють близько 30 дітей. Але й цих заходів буде замало, каже Руслан Савчук, щоб повністю розірвати ланцюг інфікування.

«Єдине, що нам потрібно сьогодні – це усвідомлення того, що необхідно мінімізувати свої контакти, частіше мити руки і дотримуватись маскового режиму в будь-якому закладі, де б ми не перебували», – переконаний Руслан Савчук.

Поки журналістам розповідають і показують мобільний госпіталь, до нього з Богородчанської лікарні виходить лікарка-інфекціоніст Христина Возняк. Зізнається, хоче теж поглянути на сучасну апаратуру.

«Якщо говорити про карантинні заходи, то їх потрібно дотримуватись. А це – соціальна дистанція, маски носити не під носом і користуватись рукавичками на ринку чи в магазинах… Усі наші хворі – важкі. Легких ми не приймаємо, вони лікуються амбулаторно. Якщо порівняти з пацієнтами, які сюди поступали навесні, то сьогодні поступають набагато тяжчі хворі. Багато з них – заліковані», – розповідає лікарка.

Питаю, що значить «заліковані»?

«Найбільша помилка людей – у тому, що вони в перші дні приймають одразу антибіотики. А вже за 2-3 дні поступають до нас з дуже важкими пневмоніями. Не можна при вірусі приймати антибіотики. Треба, найперше, забезпечити собі самоізоляцію, багато пити, вітаміни групи С, Д, цинк. Противірусні нині не допомагають. Якщо людина ослаблена, має цукровий діабет чи гіпертонічну хворобу, то необхідно її обстежувати. А це означає – зробити КТ, або рентген. Тоді вже можна починати лікування антибіотиками, але легшими, а не відразу 4-го покоління… Ще треба людям консультуватися з лікарями. Найперше – з сімейними, а вже потім з інфекціоністами», – говорить Христина Возняк.

Більше читайте за посиланням.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.