Війна

У калуській лікарні завершили службове розслідування – чотирьом медикам оголосили догани

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Висновки службового розслідування у Калуській ЦРЛ щодо смерті пацієнтки оприлюднили. Чотирьом медпрацівникам, яких родина померлої звинувачує у халатному ставленні до своїх посадових обов’язків, оголосили догани.

Доньки померлої результатом розслідування не задоволені. Про це йшлося у програмі “Тема дня” на Суспільному.

Нагадаємо, подія трапилася 20-го травня. Пацієнтка чотири години чекала на допомогу медиків, але не дочекалася. Натомість керівництво лікарні порадило доньці хворої взяти таксі і самотужки доправити хвору до іншого медичного закладу. Жінка померла. Посмертний діагноз Розалії Магас – «обірвався легеневий тромб».

Заступниця міського голови міста Калуша Наталія Табачук вважає: «На жодному з етапів цієї історії, – від найпершого звернення цієї жінки до первинної ланки, і на швидкій, і в центральній районній лікарні, – не зуміли діагностувати легеневий тромб, який став причиною смерті цієї жінки. Тут можна говорити про професійність лікарів, говорити про байдужість»

Наталія Табачук каже, що є зауваження до організації роботи приймального відділення. Тому наполягатимуть і ставитимуть перед генеральним директором Калуської центральної районної лікарні завдання зробити структурні зміни для поліпшення цієї роботи.

«Стверджувати про халатне ставлення чи неналежне надання допомоги комісія підстав не має», – вважає заступник гендиректора Калуської ЦРЛ Валерій Паляниця.

Він розповідає, що комісія, яка проводила службове розслідування, опрацювала багато документів, які стосувалися випадку надання допомоги хворій. Вивчали історію хвороби жінки та письмові й усні пояснення медичних працівників лікарні, які були дотичні до надання медичної допомоги жінці. Брали до уваги й висновки експерта Асоціації лікарів-анестезіологів України та паталого-анатомічного розтину.

«Комісія має достатньо підстав для того, щоб вважати, що перебіг подій не вплинув би на фатальний фініш випадку захворювання чи стану. Разом з тим, в ході розслідування виявлені тактичні помилки, які будуть враховані в майбутньому при організації роботи приймальних відділень. Поки що їх у нас три», – стверджує Валерій Паляниця.

За його словами, у результаті розслідування оголошені догани за недостатній контроль з організації деяких моментів медичному директору стаціонарної допомоги Наталії Кінаш, лікарю приймального покою, лікарю-реаніматологу і лікарю-кардіологу.

«В комісію входили лікарі-спеціалісти як нашого стаціонару, так і лікарі з Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, станції швидкої медичної допомоги. І під час службового розслідування ухвалено рішення продовжити роботу комісії з метою оцінки роботи приймальних покоїв і виведення рекомендацій щодо налагодження горизонтальних зв’язків між закладами, оскільки всі в стадії реформи, і трошки складно воно виглядає. І заодно взаємодії між службами в середині лікарні», – говорить заступник гендиректора лікарні Валерій Паляниця.

Натомість донька померлої Наталія Чекаловська не задоволена таким результатом службового розслідування: «Я не знала, що сьогодні була комісія. Про її висновки я також не знаю. Ми на цьому не зупинимося. Ми подали заяву у поліцію. Розслідують. Телефонували сьогодні моїй сестрі. Сказали, що будуть розбиратися. Ми доведемо цю справу до кінця».

Наталія Табачук каже, що існує порядок таких розслідувань з медичної точки зору: «Медична рада цієї установи розслідує детально. І в обов’язковому порядку ці висновки передаються в департамент охорони здоров’я ОДА для експертної оцінки і вжиття дій. Це роблять виключно фахівці».

До слова, смерть Розалії Магас, яка чотири години чекала на допомогу від медиків у Калуській центральній районній лікарні, розслідувала комісія Калуської міської ради.

Заступниці міського голови Калуша Наталії Табачук та генеральному директору КНП «Центральна районна лікарня Калуської міської та районної рад Івано-Франківської області» Івану Красійчуку оголошено догани за недостатніcть дієвого контролю щодо виконання обов’язків медичного персоналу Калуської ЦРЛ.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.