Війна

У Франківську провели акцію родичі полонених захисників Азовсталі

Google+PinterestLinkedInTumblr

У неділю, 15 вересня, в Івано-Франківську на Вічевому майдані пройшла акція на підтримку полонених захисників Азовсталі.

Кілька десятків родин військових вирішили нагадати про те, що сотні бійців щоденно терплять катування у полоні окупантів, пише Репортер.

У Франківську провели акцію родичі полонених захисників Азовсталі

Мій брат – з морських прикордонників. Перші три місяці ми розуміли, що ця справа так швидко не вирішиться. Але пройшло вже півтора року, – каже учасниця акції Тетяна. – Ми бачимо, в якому стані зараз приїжджають наші звільнені полонені. Вони втрачають десятки кілограм. Зафіксовано максимальна втрата ваги – 77 кг за 5 місяців полону. Це тортури, катування, психологічний тиск. Ми дуже стурбовані, бо 1,5 року – це дуже важко. Немає можливості навіть зідзвонитися з ними.

Читайте: Какао, цукор, ЗСУ. Як на Франківщині діти роблять патріотичні цукерки

У Івано-Франківську провели акцію родичі полонених захисників Азовсталі

За словами рідних полонених, точно невідомо, скільки захисників Азовсталі зараз перебуває в полоні. Йдеться приблизно про 1800 людей.

Але на акції вирішили нагадати суспільству не лише про військових з Азовсталі, а й всіх полонених захисників Маріуполя. І загалом про всіх українських бійців, які зараз перебувають у російському полоні.

Ми хочемо донести людям, що не можна про них забувати, потрібно щоденно нагадувати про них всякими акціями, – каже сестра одного з полонених з Азовсталі, Марія Стасишин. – Ми благаємо і владу, що відбувся хоч якийсь обмін, бо з червня їх не проводилось. Це вже друга осінь у полоні. Попереду зима і я не знаю, як вони переживуть. Мій брат зараз там, ми знаємо, де він, знаємо про катування і що йому не надається ніяка медична допомога.

Читайте: Голоси війни. Людмила Драголовська – про знищений Маріуполь, музику під обстрілами та життя спочатку у Франківську

За словами Марії Стасишин, учасники хочуть закликати людей не мовчати. Бо рідні полонених захисників зараз залишились без підтримки.

Авторка: Ольга Романська

Читайте: Місце тихих розмов і сумних усмішок. Один вечір на Алеї слави героїв Івано-Франківської громади

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.