Війна Гроші

У Франківську планують збільшити ціну на проїзд у комунальному транспорті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Івано-Франківську планують збільшити вартість проїзду в комунальному транспорті.

Про це Суспільному Карпати повідомив заступник міського голови Михайло Смушак, інформує Репортер. проїзд

За його словами, ціни на перевезення збільшать не задля прибутку. Поки що невідомо, наскільки гривень зросте ціна – питання вивчається.

“Якщо тариф на проїзд у комунальному транспорті є екононічно необгрунтованим, тобто є нижчим від витрат, яке фізично несе підприємство для того, щоб надати послугу перевезення. Щоб автобус був чистим, був справний і їхав за графіком. Відповідно, якщо ці витрати вищі за доходи, – виникає дефіцит. Його потрібно покривати із міського бюджету. А це кошти громади, які можуть бути використані на ремонти доріг та на інші заходи. Будемо аналізувати розрахунки і шукати вирішення, щоб підприємство не заганяти в борги і не витрачати гроші з міського бюджету”, – каже Смушак.

Першим про збільшення ціни за проїзд у комунальному транспорті повідомив третього грудня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків в ефірі радіо “Західний полюс”.

Мер сказав, що вартість проїзду з часом підійматимуть.

“Йдеться про те, щоб хоча би зрівняти вартість комунального транспорту з приватним. Чотири гривні – це сьогодні, вибачте, не та адекватна ціна громадського транспорту. Я вважаю, що все-таки вартість проїзду в комунальному зручному транспорті мала би бути шість гривень. Це питання вивчає мій заступник Михайло Смушак”, – каже мер.

Крім того, міський голова додав, що потрібно надалі стимулювати користуватися людей електронним квитком.

“Ми помітили, що тільки 30 % користуються електронним квитком, і будемо стимулювати це робити. Тобто, якщо ти за готівку хочеш проїхати, то це має бути ще дорожче. А електронним квитком оплатити має бути справді вигідно. Чому це вигідно? Завдяки цьому у нас зросли прибутки комунального транспорту майже вдвічі, бо немає людського фактора. Коли є робота з готівкою, – є втрати. А тут дохід зріс вдвічі. Хочемо, щоб хоча би 70-80 % людей користувалися електронним квитком”, – каже Марцінків.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні