Війна

Сусід за муром

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Мешканці будинку на Новгородській, 9 у Франківську обурені діями свого сусіда. Той, на їхню думку, незаконно встановив огорожу на спільному подвір’ї та закрив їм доступ до підвалів, якими люди користувалися десятиліттями. Тюремний мур – так вони називають новозбудований паркан.

Орест Сенюк показує -за цим парканом п_двали, якими люди користувалися десятил_ттями
Паркан, що розсварив сусідів

Стрибай скоренько!

П’ятиповерхівка на Новгородській.

«Нашому будинку вже, певно, понад 100 років, – каже Орест Сенюк, один із обурених мешканців. – Але подивіться, який цікавий, стільки вікон і всі різної форми».

Люди тут живуть вже у третьому поколінні. До п’ятиповерхівки впритул добудований одноповерховий дім – № 9б. Вже давно, ніхто й не пам’ятає, коли то було. І під тим будинком є підвали. Ними всі й користувалися. Тримали там консервацію, інструменти, знаряддя. Аж поки цього літа на подвір’ї перед домом не почала рости огорожа. Будівництво паркану затіяв власник одноповерхівки – Микола Когуч. Сусіди не одразу забили на сполох, бо, кажуть, не очікували, що то буде такий височенний мур із хвірткою на замку.

За місяць паркан уже стояв. І лише тоді вони написали меру колективну скаргу. А сам сусідів зачинив замок і подався за кордон. Принаймні, так кажуть мешканці. Правда, деякі мешканці ще встигли поговорити з сусідом і навіть забрати дещо з підвалів.

«Ми живемо тут 65 років і користуємося цими підвалами, – каже Ольга Чеховська. – А тут раз – і тебе викидають. У мене в підвалі багато речей: табуретки, каструлі, банки. Він мені каже: «Заберіть консервацію, бо я поїду і у вас тут все попсується». Тож я забрала». Прохання пані Ольги залишити ключ від хвіртки Микола Когуч проігнорував.

Анатолій Кострич теж бачив сусіда ще до від’їзду.

«Я йшов до підвалу по картоплю, – розповідає чоловік, – тоді там ще був рів. І він мені: «Стрибай і забирай там свої речі скоренько, поки я тут». Оце мене обурило».

Де ж те все подіти? Пан Анатолій знайшов вихід. Змайстрував на сходовій клітці ящик. Він, звісно, підвал не замінить, але для овочів і закруток піде.

Гарячі голови

З майном хоч якось можна розібратися, але як бути з комунікаціями водопостачання та водовідведення, журяться люди. Адже вони проходять через підвал.

«Мережі здатні ламатися, і так було цієї зими, – каже Орест Сенюк. – Затопило підвал. Але ми мали туди доступ, викликали відповідні служби і все відремонтували. А тепер як?».

До підвалів тепер зась. І половина подвір’я тепер у власності Миколи Когуча – за парканом. Сусіди вважають, що шматок землі той отримав незаконно.

«У будинку живе одна людина, – каже пан Орест, – і йому дали чотири сотки землі, а нам лишили клаптик, де навіть розвернутися нема де. Виходиш з під’їзду і перед тобою одразу стіна».

А ще гірше, кажуть люди, що тепер до під’їзду не зможе під’їхати ані пожежна, ані швидка.

Про свого сусіда мешканці п’ятиповерхівки знають небагато. Микола Когуч переважно мешкає за кордоном. У Франківську з’являється зрідка.

«Є гарячі голови, які кажуть, що бульдозером усе рознесуть, – каже Орест Сенюк, – але ми хочемо вирішити все мирно. Аби ми могли, як і раніше, користуватися спільним подвір’ям та мали доступ до підвалів».

На свої скарги до влади вони вже отримали відповіді. Але то не пояснення, а констатація факту, каже Сенюк. Муніципальна інспекція з благоустрою повідомила, що порушень не виявлено, а огорожа встановлена в межах приватної земельної ділянки. Від управління земельних відносин – те саме.

Справа в тому, що за фактом Микола Когуч є власником будинку та земельної ділянки площею 0,0371 га. Таке рішення прийняла 29 сесія міської ради 6 червня 2012 року.

«Думаю, що ці люди певно шукають собі ґудза, аби ми просто ходили, – каже начальник муніципальної інспекції з благоустрою Степан Кукула, – але я просто ходити не хочу, бо маю й без того купу завдань».

Найбільше мешканців п’яти­поверхівки цікавить, звідки взялися ті межі, де зараз стоїть паркан. Чіткої відповіді не отримали. Але головний архітектор міста Володимир Гайдар повідомив, що процедуру відведення земельної ділянки ця територія прой­шла в листопаді 2011 року. «Адже, якщо є нерухомість, то її власник зобов’язаний відвеcти за нерухомістю землю, – каже Гайдар. – Але це ще не означає, що можна там споруджувати паркан. Такого дозволу ми не давали. До того ж, огорожа на Новгородській 9б не відповідає нормам».

«Закордонний» власник

За Миколою Когучем за кордон їхати не довелося. Він у Франківську. Чоловік обурений претензіями сусідів. Каже, ті ніколи не доглядали подвір’я. Стриг траву та збирав сміття він сам. А щодо паркану, то він і раніше там був, лише залізний. Вирішив класти цегляний, коли сусідські собаки почали гадити на його подвір’ї.

«А їх там 28, – говорить Когуч, – у кожній квартирі по чотири пси. І мені потім доводилося все те прибирати».

Каже, йому увірвався терпець, коли поряд з будинком встановили сміттєві баки.

«Там бомжі влаштували собі туа­лет, – стверджує Микола Когуч, – і зносили під мій будинок пляшки, матраци. І я щодня носив те назад до смітників».

За його словами, претендувати на підвал сусіди не можуть, бо в них нема документів.

«Це будинок моїх батьків, – говорить він. – Я там народився, виріс. Правда, батьки дозволяли сусідам користуватися підвалом, але ті часи минули».

Єдине, шкодує, що не вистачає грошей на подальше впорядкування подвір’я.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.