У січні Франківську представили нового головного архітектора — Дмитра Нижника. Першим завданням для нього міська влада поставила облаштування скверу на вулиці Сахарова, 30. Зараз там розрили землю, брукують пішохідні доріжки. Та й не лише там.
Згідно з даними міської ради, в Івано- Франківську є аж 22 сквери. Міні-парк на Сахарова має площу майже 1,7 га та перебуває у комунальній власності. Замінити тамтешні тротуари вирішили в комплексі з облаштуванням всієї території. Там вибрукують доріжки, поставлять лавки та сміттєві урни. А ще — додатково насадять кущів.
Відкриття скверу заплановане на травень, коли комунальники виконають основні роботи.
А поки у Франківську облагороджують і міський парк культури і відпочинку імені Шевченка. Там вистеляють бруківкою доріжки, які сполучають верхнє озеро з «лебединим» та головною алеєю. Завершити благоустрій планують до Дня міста — 7 травня. До тієї ж дати забрукують стежки до виходу з парку на вулицю Мазепи та стадіону «Рух».
«Ми намагаємось облаштувати міський парк для комфортного відпочинку, щоб і діти, і дорослі, і старші люди почувалися тут затишно», — каже Руслана Василюк, директор комунального підприємства «Парк культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка».
За словами Василюк, у парку також має з’явитися спеціальна зона вільного інтернету та лавочки уздовж нових алей. Озера почистять, для цього планують залучити інвесторські кошти. Дерева, які прожили понад півстоліття, позначать та огородять.
У березні на сесії Івано-Франківська міськрада внесла зміни до міського бюджету. Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою для капітального ремонту скверів із бюджету розвитку виділили 1 млн грн. Десятину з цієї суми мають віддати на благоустрій території на вулиці Чорновола (біля будинків № 96-98).
А от управління капітального будівництва має побудувати новий сквер із спортивним майданчиком на перехресті вулиць Стуса і 24 Серпня.
З’явиться нове місце відпочинку і в мікрорайоні Пасічна, на розі Галицької — Витвицького. Недавно там був скандал між двома групами людей: одні стверджували, що мер Марцінків дозволив їм будувати церкву, інші — що мають дозвіл від міського голови зводити багатоповерхівку. Місцеві мешканці підготували електронну петицію з вимогою облаштувати територію для відпочинку. Майбутній сквер навіть освятили (звісно, за участю мера), невдовзі там облаштують зелену зону з лавочками та пішохідними доріжками. А ще згодом — побудують храм.
Не так давно комунальники облаштували сквер і на вулиці Кривій, біля пабу «П’ятниця». Тротуари та дорогу там встелили бруківкою ще минулого року. Взимку поставили лавочки та сміттєві урни. Вже навесні з боку магазину «Фуршет» зробили пандус.
Коли відпочинкову зону облаштовували, вона мала робочу назву «П’ятниця». Аби не придумувати нічого нового, після завершення робіт там встановили таблицю з написом «Сквер «П’ятниця». Але головний комунальник міста Михайло Смушак наголошує, що територію облагородили за бюджетні кошти, а от на інтернет-сторінці однойменного пабу похвалилися світлиною з підписом про «свій сквер».
Замість довідки
Сквер — упорядкована та озеленена територія всередині житлової або промислової забудови. Планування скверів включає доріжки, майданчики, газони, квітники, окремі кущі. Такі місця призначені не лише для короткочасного відпочинку мешканців найближчих будинків чи пішоходів, а й для художнього оформлення ландшафту міста.
Comments are closed.