Війна Спорт Статті

Що чекає на спорт у Франківську після карантину (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
З початку карантину практично всі види спорту взяли паузу.

Звісно, аби не втрачати форму, спортсмени тренувалися вдома, робили групові відеодзвінки по Zoom, бо в цій сфері довго відпочивати не можна. Після 10 червня у Івано-Франківську таки відбудуться кілька спортивних заходів. А плани на липень-серпень навіть десь тішать, пише Репортер.

«З початку пандемії ми попередили всі спортивні заклади й організації про різного роду обмеження, – говорить директор департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко. – Йшлося спочатку про те, що не можна проводити заняття в різних залах, на майданчиках і т. д. Потім нам нічого не залишалося, як просто чекати на якісь постанови від Кабміну чи нові правила МОЗ. В будь-якому випадку, ми просто хотіли дати людям можливість тренуватись і тренувати».

За його словами, відколи відкрили паркові зони, то стало трішки легше. Та й самі спортсмени не гаяли часу, влаштовували конференції у месенджерах, робили групові тренування онлайн.

«Треба зрозуміти одну істину – у спорті не можна зупинятись, – каже Матешко. – Ми якось старались допомогти нашим спортсменам, але тут більше залежить тільки від них самих. За цей час ми повністю провели дезінфекцію усіх спортивних споруд і місць, де проводили хоч якісь спортивні заходи, що належать нашій міській раді. У нас також є приміщення на вулиці Симоненка. Воно пристосоване для людей з інвалідністю. Зараз воно працює повноцінно і вже цієї п’ятницю та неділі там відбудуться змагання й різні естафети для них. Це важливо, це як мінімум захист імунної системи».

З 1 червня у Франківську також запрацювали дитячі юнацькі школи, але з певними обмеженнями – усі в масках, дистанція, постійне провітрювання приміщень, температурний скринінг і користування антисептиками.

«Можна сказати, що перший вид спорту, який почав потрошки рухатись в нашому місті – це теніс, – розказує Матешко. – Це і зрозуміло, бо на майданчику відстань між гравцями доволі велика. Далі прокинулись інші види, які проводяться у спортивних залах чи на свіжому повітрі – тхеквондо, карате, інші єдиноборства. Вже після цього у нормальному режимі розпочали тренування гравці ФК «Прикарпаття», НФК «Ураган», БК «Говерла». Там вони займаються малими групами до 10 людей. Ми робили певний моніторинг, ходили, перевіряли, як проходять тренування, чи все за правилами, і, в принципі, залишились задоволені».

З 22 червня у місті вже планують проводити масові спортивні заходи. Спочатку змагання тенісистів, шахістів, шашкістів. Також збираються придумати різні турніри до Дня конституції та Дня молоді – 28 червня.

Читайте: Діти не винні. Цьогоріч на Прикарпатті двоє жінок залишили немовлят у пологовому

«Ми ще над цим думаємо, але, можливо, відбудуться навіть богатирські ігри, – говорить Віталій Матешко. – Спостерігаємо, вивчаємо, будемо робити висновки. У липні плануємо також провести SwimRunIF – це змагання з бігу й плавання. Того року ми теж таке проводили, це поєднання двох видів спорту, вийшло доволі цікаво й оригінально. Побачимо, що з того буде на цей рік. Також не забули й про дітей, бо плануємо провести чемпіонат з футзалу в двох районах міста. Там теж діють певні обмеження, але головне – це кількість футзалістів. Плануємо запускати по дві команди, тобто без глядачів. І якщо нам ще вдасться сертифікувати стадіон ІФНТУНГ, бо зараз там працює геодезист – все вивчаємо – то вже в серпні будемо там приймати два чемпіонати України з легкої атлетики: юніорський і командний. Це добре, в першу чергу для спортсменів – бо новий стадіон, нові можливості для цього олімпійського виду спорту».

Хоча професійні футболісти міста постійно тренуються, але про якісь плани на літо говорити наразі не можна.

«З футболом, напевно, найважче, – каже директор департаменту. – Бо як мінімум перед кожним матчем для всіх футболістів без винятку будуть робити перевірки на COVID-19, стадіони будуть без глядачів і т. д. Тому це питання на слуху, але не вирішено. Орієнтуємося на 22 червня. Ми в департаменті багато говорили про плани після літа. Сподіваємось, що, наприклад, той самий «Півмарафон 2020» чи «Пробіг слідами Галицької Трансверсальної залізниці пам’яті Романа Вірастюка» у Тлумачі все ж таки відбудуться. Можливо, ще до Дня незалежності зможемо реанімувати велопробіг містом, який не змогли провести у травні, але за це говорити наперед важко».

За словами Віталія Матешка, у зв’язку з тим, що понад 60% спортивних заходів під час карантину не відбулися, то кошти, умовно, зекономили.

«Ті події, які ми ще зможемо провести – проведемо, – пояснює чиновник. – З міського бюджету на цей рік виділили 1,5 млн грн на олімпійські види спорту і окремо 1 млн грн на інші види. За ці два місяці приблизно 200-300 тис грн ми «розкидали» на допомогу різним медзакладам міста. Зараз і так є недопоступлення в бюд­жет, тому трошки звідти, трошки звідти і якось викручуємось, допомагаємо одне одному чим можемо».

За постановою Кабміну, рішенням міністерства молоді та спорту, першими отримали змогу повноцінно тренуватись в умовах пандемії члени національної збірної України.

«Спортсмени, які представляють наші збірні в будь-якому виді спорту, весь цей час тренувались, для них інші умови, – каже Матешко. – Наприклад, боксери, легкоатлети, борці – тренувались у спеціальних місцях чи залах, які відкрили виключно для них. Зазвичай це було тренування спортсмен-тренер, аби мінімізувати контакти. Чекаємо на дозвіл, щоб спортсмени змогли поїхати на навчально-тренувальні збори, а з другої половини липня теоретично розпочнуться всеукраїнські змагання».

На міському озері розпочали тренування гребці. Спорт у місті прокинувся. Усі чекають на завершення карантину.

Автор: Богдан Мисюк
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.