Війна

Прикарпатські медики готуються до нової хвилі захворювання на COVID-19

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У реанімаційному відділенні Івано-Франківської центральної міської лікарні, де лікують хворих проти COVID-19, перебувають п’ятеро пацієнтів.

Усього тут – 14 ліжко-місць, розповіла Суспільному лікарка-анестезіологиня та завідувачка відділення Іванна Дидик, пише Репортер.

З її слів, усі хворі – невакциновані. Їхній перебіг хвороби – важкий, ураження легенів складає від 70% до 95%.

“Четверо пацієнтів – на СІПАП-терапії, одна жінка – на керованій штучній вентиляції легенів у критично важкому стані. Тобто в нас далі напружена і складна ситуація. Пацієнти потрапляють у важких станах. Ми не розслабилися. Вакцинація в нас не на високому рівні. Зважаючи на свята, масові скупчення людей, що є сприятливими умовами для розповсюдження коронавірусу, ми очікуємо на збільшення пацієнтів”, – розповіла лікарка-анестезіологиня Центральної міської лікарні Іванна Дидик.

Заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Дзьомбак сказав, що наразі в області поменшало випадків госпіталізації хворих на коронавірус.

Однак, каже, медики вже готуються до нової хвилі захворювання на COVID-19. Зі слів Володимира Дзьомбака, ріст захворюваності варто очікувати після різдвяно-новорічних свят.

“Є штам Омікрон. Особливістю цього вірусу є мутагенність і швидке поширення. Вже після свят, думаю, що у лютому, за прогнозами наших науковців, очікуємо поширення цього штаму в Україні. Однозначно всі вакцини є дієвими й вберігають від штамів COVID-19”, – сказав Володимир Дзьомбак.

Зі слів директора обласного департаменту охорони здоров’я Володимира Дзьомбака, станом на 6 січня у лікарнях Івано-Франківщини 42% ліжко-місць завантажені хворими на COVID-19.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.