Під час оборони Києва у 2022 році війська радіоелектронної боротьби подавлювали частоти російської авіації, транслюючи льотчикам похоронний марш.
Про це повідомив начальник Головного управління РЕБ та кібербезпеки Іван Павленко в інтерв’ю “Українській правді”.
У перші дні війни, коли “орки” літали в районі Києва, ми використовували радіостанції для того, щоб здійснювати радіоподавлення управління авіації противника, – розповідає Павленко. – Хлопці тоді записали похоронний марш, який лунав в ефірі у росіян. Я вам кажу, вони тоді міняли частоти миттєво. 10 секунд – зміна. Позитивний ефект одразу.
Він уточнив, що такі перелаштовування на інші частоти є прямим підтвердженням того, що радіоподавлення було успішним.
За його словами, роботу РЕБ дуже важко оцінити, бо її не видно на перший погляд, тому оцінка дається у відсотках.
Ефективність РЕБ завжди вимірюється у відсотках, – каже Іван Павленко. – Тому що все це випромінювання, його не можна пощупати. Наприклад, беремо мережу зв’язку танкового батальйону. Там є 10, припустимо, радіоліній. Якщо ми подавили всі радіолінії, то зв’язок називається зірваний, це 100%. Якщо подавили 70%, то це називається – порушено. Якщо подавили 50%, це називається – ускладнено. Так рахується ефективність радіоелектронної боротьби на прикладі зв’язку.
Ще одним прикладом ефективної роботи РЕБ Павленко назвав боротьбу з FPV-дронами.
Сьогодні нам надсилають фотографії, коли 3-4 ворожих дрони валяються навколо нашого танка, – розповідає Павленко. – Вони просто втрачають управління і падають. І ми зберігаємо наш екіпаж. Ось вам результат роботи засобів радіоелектронної боротьби.
Також за словами Івана Павленка, на деяких ділянках фронту Сили оборони фіксують 250-300 дронів у повітрі одночасно.
Читайте: Жінки на війні. Христина «Кудрява» з Івано-Франківська про свій шлях на передову
Comments are closed.