Війна

На Прикарпатті формують вісім підрозділів «Гвардії наступу» і стрілецьку бригаду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Уже тиждень триває набір у «Гвардію наступу». Його проводять у сімох містах області — в Івано-Франківську, Надвірній, Косові, Коломиї, Бурштині, Верховині та Калуші.

Добровольці можуть прийти у ЦНАПи та записатися в один із восьми підрозділів: шість у складі Нацгвардії та по одному в Нацполіції та Державній прикордонній службі, пише Репортер.

За словами голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук, люди активно приходять та цікавляться.

Розглянули 237 заяв. Люди готують документи й подають. Для нас велика надія, що ми якомога швидше сформуємо ці бригади в області. Вони пройдуть злагодження, навчання і будуть якнайшвидше помагати виганяти ворога, – говорить голова ОВА.

За словами Онищук, крім цих бригад, формується і стрілецька бригада, а також працюють над створенням добровольчих формувань територіальних громад.

У Франківську добровольці можуть прийти у ЦНАП на Незалежності, 9 з 09:00 до 19:00.

35-річний франківець Андрій Лапка прийшов записуватися в об’єднану штурмову бригаду «Лють». Каже, після 24 лютого він ходив у військомат і навіть пройшов медкомісію, але до сьогодні його не призвали.

Може не в тій черзі я був, – говорить доброволець. – У мене юридична освіта й мені близькі ідеї, які сповідують у цьому підрозділі. Я активно у мережі слідкував за підрозділом «Сафарі», який подібний. Бачив їхні дії при звільненні Київщини, як вони зараз воюють. Як би хто не вважав, усі чоловіки, що здатні тримати зброю, мають це робити. Бо торкнеться усіх і скоро це не закінчиться.

За словами Андрія, записатись у добровольці просто. Треба подати документи, пройти медкомісію, психологічний відбір, фізпідготовку. Це все триває близько тижня.

Менеджер Андрій Ліцовський також подався у «Лють». Він вже на завершальному етапі. Розказує, що подався його товариш і він разом з ним.

Багато хто з моїх друзів вже воює, – каже Ліцовський. – Після 24 лютого я допомагав волонтерством, матеріально. Я не міг тоді налаштуватися. А зараз вже більше впевненості, такий момент, коли ти маєш щось робити, коли вже помагати матеріально чи фізично – не в змозі.

«Гвардія наступу» — це проєкт МВС  України, що має на меті готувати до участі у наступальних операціях добровольців у складі Нацгвардії, Нацполіції та Державної прикордонної служби.

Записатися в один з підрозділів  можна у будь-якому із семи ЦНАПів області, а саме:

  • у місті Івано-Франківську за адресою вул. Незалежності, 9;
  • м. Бурштині, вул. Січових Стрільців, 15;
  • м. Калуші, вул. Богдана Хмельницького, 52;
  • м. Коломия, площа Привокзальна, 2а/1;
  • м. Косові, вул. Незалежності, 11;
  • м. Надвірній, вул. Визволення, 2;
  • селищі Верховина, вул. Франка, 20.

ЦНАПи працюватимуть кожного дня з 9:00 до 19:00 год.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.