Війна Фото

На одній з СТО Франківська зробили майже 100 машин для ЗСУ (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На станції автосервісу «NOlimit» волонтерські машини та автівки для військових обслуговують позачергово й безкоштовно. Це майстри-автомеханіки роблять з перших днів вторгнення.

Кажуть, що машин у перші дні було стільки, що не встигали вести облік. Лише за березень їм вдалося оглянути й поремонтувати понад 60 автівок, які пригнали волонтери з-за кордону на потреби ЗСУ, пише Репортер.

для ЗСУ новини Івано-Франківська

Зараз ми маємо у роботі волонтерську машину «Форд Ренджер», яка їде на передову і везе гуманітарну допомогу, – говорить майстер-приймальник станції автосервісу Андрій. – Треба перевірити технічний стан авто, ходову, рідини, ремні ролики. Ця ще у доброму стані, бо деколи привозять машини, які взагалі не відповідають технічному стану. Побиті, ходова, яка розсипається. Багато людей дивиться купуються на солодку ціну авто, а потім в результаті з тим авто багато проблем. Тому радимо перед покупкою дуже добре дивитися на технічний стан. Нехай машина буде трохи дорожча, але в хорошому стані, аби точно могла доїхати до хлопців.

для ЗСУ новини Івано-Франківська

Напевно найбільше машин для ЗСУ пройшло через руки майстра Олега. Каже, найчастіше в роботі стикається з тим, що треба заміняти багато деталей по ходовій та підвісці.

для ЗСУ новини Івано-Франківська

Ми оглядаємо машину, дивимося масла, фільтри, – говорить Олег. – Усе, що треба по технічній частині, аби вона була дійсно хорошою і основне – надійною. Для нас нема нічого складного. Але треба, аби волонтери, які купують машини звертали увагу на технічний стан. Є багато випадків, що люди просто продають автівки, аби заробити гроші. І йому байдуже, що з тою машиною буде далі. Навіть, якщо людина знає, що це машина для передової.

для ЗСУ новини Івано-Франківська

Олег розказує, що вони мали такий випадок. Волонтери зібрали гроші й купили автівку за Закарпатті. Продавець запевняв, що авто в ідеальному стані. А тут на СТО виявилося, що гальм нема, пробитий бак та ще багато недоліків. В результаті ремонт авто обійшовся у 15 тисяч гривень.

Машина врешті поїхала на передову і виконує свою роботу. А той власник не підіймає слухавки й покидав волонтерів у чорний список.

Також на станції були недобросовісні випадки, коли люди хотіли безплатно поремонтувати своє авто. Тому зараз стараються перевіряти хоч якісь мінімальні документи.

Усю ремонтну роботу на станції проводять безкоштовно, також хлопці збирають гроші на деталі, які треба замінити. З цим допомагають друзі з-за кордону, клієнти. На касі є скринька для благодійних внесків на ремонт машин ЗСУ.

Читайте також: Сукня свободи. Як франківський бренд Framiore завойовує світ і виховує свідомість (ФОТО)

Чоловік з Маріуполя приїхав на станцію, аби поремонтувати своє авто, – розказує майстер Олег. – І на касі у ту скриньку кинув гроші також. Він сам переселенець, може й сам не має грошей, але він вкинув у скриньку десь тисячу гривень. Бо людина приїхала звідти і вона розуміє, що там робиться і старається підтримувати усіма силами. Ми також.

Читайте: І освітити, і приготувати. Як у Франківську жінки роблять окопні свічки для фронту (ФОТО)

До речі, волонтери радяться з майстрами чи добра машина, чи варто її купувати для військових.

Авторка: Світлана Лелик
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні