Війна

Майданчик для… Мер Франківська продовжує воювати за локомотиворемонтний завод

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківська міська рада вдруге спробує придбати локомотиворемонтний завод. Таке рішення депутати прийняли на позачерговій сесії у вівторок, 18 липня. Натомість керівництво підприємства звинувачує мера Руслана Марцінківа, який наполягає на купівлі заводу, у безвідповідальності та маніпуляціях.

Майданчик… для чого?

Вперше про купівлю ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» заговорили ще у травні цього року, під час другого пленарного засідання сесії Івано-Франківської міської ради. Тоді міський голова Руслан Марцінків повідомив, що локомотиворемонтний завод виставили на продаж.

«Зважаючи на те, що підприємство сплачує великі податки, ми маємо моральне право його викупити. Я вважаю, що доцільно зберегти це підприємство в місті. Це може бути майданчик для залучення інвестицій», – сказав тоді мер і додав, що завод є прибутковим, нині на ньому працюють 350 людей із середньою зарплатою 5400 грн.

Відтак Марцінків дав протокольне доручення опрацювати питання. А вже через два тижні терміново скликав позачергову сесію, на якій єдиним питанням було придбання пакету акцій локомотиворемонтного заводу. Поспіх міський голова пояснив тим, що документи на участь у торгах треба подати до 20 червня.

Для більшості депутатів ця сесія стала несподіванкою. Тим більше, проекту рішення на сайті ради не опублікували. Відтак думки розділилися. Хтось вважав, що завод хочуть розпиляти на металобрухт, а ділянку використати під чергову забудову. Хтось переконував – земля, яку має завод, а там близько 10 га, буде у міській власності, то її зможуть використати чи під інвестиції, чи під розвиток підприємства.

На сесії було 25 депутатів від різних фракцій, лише УКРОП проігнорував пов­ним складом. За участь міста в аукціоні проголосували 24, один утримався.

Гендиректор обурився

Після рішення сесії генеральний директор заводу Олег Сирота поширив відкритого листа до Руслана Марцінківа. Він звинуватив мера у безвідповідальності та маніпуляціях. Мовляв, як людина без розуміння реального стану підприємства планує його підтримувати та розвивати, зберігаючи робочі місця?

За його словами, підприємство не є прибутковим. Більше того, на модернізацію потрібно не менше 50 млн грн. А ще є борги, які перейшли у спадок від попереднього керівництва.

«Шановний Руслане Романовичу, якщо ви недостатньо володієте ситуацією на підприємстві, то поцікавтесь: можливо, і бажання купувати завод зникне, – написав Сирота. – За підсумками першого кварталу 2017 року прибуток заводу відсутній, і працює на підприємстві 270 людей із середньою зарплатою в 3960 грн. При цьому за 2016 рік чисельність працівників скоротилася вдвічі, а, попри неприбутковість упродовж всього року, на кінець 2016-го вдалося вийти на мінімальний прибуток».

Також гендиректор наголосив, що Фонд держмайна, який наразі володіє контрольним пакетом акцій заводу, виставив до ймовірних покупців ряд вимог. Основна – обов’язкове подальше збереження основного виду діяльності підприємства.

Без конкурентів

Зваживши всі за і проти міська рада таки взяла участь в аукціоні. Вона була єдиним учасником торгів і запропонувала викупити 99,5 % пакета акцій за 33,92 млн грн. Рівно стільки становила стартова ціна.

Однак, у Фонді державного майна України Івано-Франківській міській раді відмовили. Аргументували відсутністю конкуренції та послались на важливість підприємства для держави.

«Ми не раз наголошували, що хочемо зберегти і завод, і робочі місця, і як ніхто інший місто розуміє важливість цього заводу. Незважаючи на це, інші стратегічні підприємства спокійно приватизують, – тепер обурився Руслан Марцінків. – Так, арматурний купили «з молотка» за мізерні 20 млн грн. Ми розуміємо, для чого зараз відбувається приватизація стратегічних підприємств. А в час війни така приватизація – це злочин. Такий псевдоаукціон ще раз доводить, що, на жаль, в нашій країні все відбувається не за законом, а за дзвінком з високих кабінетів. Але ми продовжимо боротьбу за локомотиворемонтний завод».

І продовжили. 18 липня мер знову скликав позачергову сесію, і депутати вдруге підтримали його пропозицію спробувати викупити завод. Голосували без обговорення, депутатів у залі було 30, усі – за. Марцінків їм подякував.

Сухі цифри

За даними Фонду держмайна, станом на початок 2017 року кредиторська заборгованість локомотиворемонтного заводу становила 21,1 млн грн. В тому числі перед бюджетом – 2,31 млн, по зарплаті – 1,15 млн грн. Дебіторська заборгованість перевищує 20 млн грн, з них 18,9 млн грн – заборгованість за продукцію і послуги. Статутний капітал товариства становить 19,56 млн грн.

Як кажуть фахівці, попри початкову ціну 33,92 млн грн, на торгах вона може зрости до 50 млн грн. Крок аукціону – 340 тис грн.

Звідки міська рада візьме гроші, як збирається господарювати, якщо виграє аукціон – сказати складно. Може, Руслан Марцінків знає більше, але не каже. Звісно, кожен має право купити за 34 млн грн «майданчик для залучення інвестицій», якщо ці гроші – його власні.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.