На Прикарпатті розгорнули 31 пункт ночівлі для переселенців, які проїжджають область транзитом. У цих тимчасових притулках люди можуть перебути ніч, відпочити й помитися, аби вирушити знову в дорогу. Також сюди поселяють людей, які приїхали в область під час комендантської години і їм ніде дітися.
За словами заступниці голови обласної військової адміністрації Людмили Сірко, час показав потребу розгорнути такі пункти нічного перебування, пише Репортер.
«Це є об’єкти соціальної сфери – ліцеї, школи та садочки, – говорить Сірко. – Там розгорнуті ліжко-місця, є душові кабінки, харчоблоки, де люди можуть повечеряти і поснідати. До 12.00 ці люди мають виселитися, аби звільнити місце для інших. Також наступного дня ми з ними спілкуємося і виясняємо чи вони мають де проживати, чи будуть їхати далі».
До теми: Все про доїзд, черги й документи. Як з Франківська дістатись до ЄС
Спершу такі пункти хотіли організувати лише в Івано-Франківську. Та, за словами чиновниці, практика показала, що багато людей телефонували по дорозі в Яремче, Надвірну чи Коломию. Аби люди не їхали до обласного центру, такі пункти нічного перебування вирішили організувати по кожному населеному пункті Прикарпаття.
Таких по області є 31, чотири з них – у Франківську. Усі вони можуть вмістити до тисячі людей.
Тож якщо ви прямуєте убік Прикарпаття і вам буде потрібен нічліг, просто заздалегідь зателефонуйте у координаційний штаб за телефонами:
- 0683767762,
- 0937058531
- (0342)551868
Щодо заселення під час комендантської години, то за словами пані Людмили, у штабі вже знають про таких людей, адже повідомляють з Укрзалізниці.
«Якщо це цільові заявки і, наприклад, потягом приїздять групи від 300 до 500 осіб, ми організовуємо транспорт і розводимо людей у територіальні громади, де є вільні місця, – говорить Сірко. – Якщо приїздить група 5-10 чи 40 людей і вони не мають намір у нас залишатися, то ми їх доставляємо на ці об’єкти нічного перебування. Якщо люди їдуть машиною і не встигають заїхати до комендантської години, то вони нам телефонують, повідомляють номери машини і цю інформацію ми подаємо на блок-пости, аби не було ніяких непорозумінь. Вони також проїжджають до цих пунктів».
Читайте також: Де на Прикарпатті можна отримати безкоштовну допомогу психологів
За словами Людмили Сірко, на сьогодні понад 70 тисяч людей приїхали на Прикарпаття з гарячих точок.
«Наприклад, минулого тижня у середньому було 5-6 тисяч людей за добу, а зараз 2-3 тисячі, – говорить чиновниця. – Це через те, що поки не відкриті зелені коридори. Але заявок маємо багато».
Comments are closed.