Війна

Iris-T на Прикарпатті. Хто прикриває небо над Франківськом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Командир дивізіону Iris-T Сергій Колосов – кадровий офіцер. Повномасштабне вторгнення зустрів у полі – збивали все, що летіло з ворожого боку. Майже рік його дивізіон прикриває небо над Прикарпаттям.

Дивізіон є структурним підрозділом Зенітної ракетної Львівської бригади імені гетьмана Івана Виговського. На озброєнні має комплекс Iris-T. Цей німецький зенітно-ракетний комплекс – одна з найсучасніших систем ППО в Україні та світі.

Iris-T на Прикарпатті. Хто прикриває небо над Франківськом

За словами Сергія Колосова, Iris-T – дуже хороша техніка, надійна, з тим що було раніше, не порівняти.

Перше – це ергономіка, зручність для обслуги, надійність техніки, бо вона нова і це впливає на результати, – говорить командир. – Чим більше буде засобів ППО, тим ефективніша робота й відповідно більше збережених об’єктів.

Вони працюють цілодобово – 24/7. Роботи, на жаль, не бракує, особливо останнім часом, адже повітряні удари стали більш масованими.

Противник не використовує по одній крилатій ракеті чи по одному «шахеду», – розповідає Сергій Колосов. – Якщо вже є, то масований удар, комбінований різними засобами ураження. Це можуть бути крилаті ракети і безпілотні літальні апарати. Противник поки що не відступає від своєї мети, навпаки – вдосконалюється, нарощує свої спроможності. Тож прикарпатцям не треба нехтувати ракетною безпекою.

Серед його побратимів є й кадрові військові, але переважна більшість – це мобілізовані, люди з цивільного життя.

Бійців дуже бракує, тож наш підрозділ готовий приймати вмотивованих людей, – говорить Колосов. – Це можуть бути і чоловіки, і жінки. Основний критерій – мотивованість. А далі ми навчимо. Наші офіцери цілком спроможні це зробити. Є навчання за кордоном, а також в українських навчальних центрах. Нам потрібні всі – від кухаря й до операторів дронів.

У бригаді діє рекрутингова група, яка займається набором охочих служити в ППО.

Людина може прийти з цивільного життя й підписати контракт на три роки. Після закінчення контракту – демобілізація. Звісно, якщо не виникне бажання продовжити службу. Для молодших за 25 років є контракт на рік.

Кандидату надають супровід, якщо потрібно відвідати ТЦК, допомагають у зборі та оформленні всіх документів.

На службу в ППО переводяться і військові з інших підрозділів. Так, за словами лейтенанта Віталія Вітюка, який у підрозділі займається рекрутингом, за останні два місяці до них прийшли 10 військових. Раніше вони служили в Сухопутних військах, а потім перевелись у ППО.

Ці військові зараз успішно проходять службу, вже є збиті ними цілі, – говорить Віталій Вітюк.

Детальнішу інформацію щодо контракту та проходження служби охочі можуть дізнатися на сторінці бригади у соцмережі Facebook або телефоном: 0973835630, 0678579875, 0685001209.

Читайте: Гранти і курси. Де ветеранам знайти роботу або почати власний бізнес

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.