Війна

Христина Мохнацька визнала, що не піднялась на Еверест, а фото було фотошопом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 17 червня, в Університеті Короля Данила провели пресконференцію з Христиною Мохнацькою, яка намагалась підкорити Еверест і встановити рекорд – сходження без кисню на найвищу вершину світу.

Зрештою до Франківська Христина повернулась зі скандалом і на зустрічі з пресою та альпіністами пояснювала, що було в Непалі, пише Репортер.

На зустріч прийшло чимало людей. Коли ведучий події оголосив Христину, плескав лише хтось один.

Христина Мохнацька – людина тижня за версією “Репортера”

«Прийти сюди було важче морально, ніж те, що я передала за два місяці в Непалі, – говорить Мохнацька. – Я начиталася дуже багато у соцмережах, перечитувала кожен коментар. У мене було таке враження, що всі люди, які писали коментарі, були поруч і бачили, що і як я робила. Я ще не спустилася у базовий табір, як все було розписано і покроково розставлено, де я була і як себе почувала. Я собою дуже пишаюся. Я знаю де я була і якого рівня досягла».

Христина розповідала про сходження, дякувала своїм друзям і спонсорам. Довго розказувала про те, що сталося, чому не вдалося зійти на вершину, про своїх шерпів. Один з них, за її словами, був на вершині 11 разів, а інший молодший – жодного. Саме досвідченому шерпу на підйомі стало зле. За її словами, це була висота 8650 метрів.

«Мій шерпа присів. Я почала питати, чим допомогти, – розповідає Мохнацька. – Я не розуміла, бо молодший пішов вперед і залишив нас, а цей каже, що не може йти. Тут спрацював моральний фактор. Бо перед цим я бачила тіла, бачила тіла моїх колег, які йшли ще у квітні. Я не була готова до таких емоцій і переживань, від того що побачила».

Христина лишилась з шерпом, інший її шерп пішов вперед. Далі Христина продовжила похід сама.

«І коли я почала йти сама, я знову побачила тіло зліва, це знову мене вибило з колії, – сказала жінка. – Я думала лише одне, аби повернутися живою назад, бо обіцяла це своїй доньці. Тут вже не стояло питання вершини. Я розуміла, де я вже є, на якій висоті. Розуміла, що залишилося ще трошки. Зараз дуже важко сказати, що мені не вистачало 15 метрів, вершину я бачила. Прапорці, людей, але я вернулася, бо розуміла, що треба повернутися по шерпа. Коли до нього повернулася, сказала йому, що треба йти вниз. Коли я спустилася, то я взяла рацію і сказала в табір, що «є вершина», бо я була впевнена в цьому. Я знала, що можна не дійти 15-20 метрів, і тобі її зарахують. Для мене це була вершина і я була дуже собою задоволена».

В базовому таборі їй сказали. що вершину їй не зарахують, мовляв, це все пішло за межі Непалу.

Врешті Христина Мохнацька зізналася у тому, що фото, які були подані як фотографії з Евересту, були фотошопом.

«Фото, яке я виставила, моє. Воно зроблене на мою камеру гоу-про. Я на вершині не була. На фото я, звичайно. Але задній фон було підсунуто».

На прямому зв’язку був альпініст Дмитро Семеренко, якого Мохнацька грозилася подати до суду за наклеп.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.