Війна

Хресну дорогу у Старуні відзначили національною архітектурною премією

Google+PinterestLinkedInTumblr
Хресна дорога у селі Старуня Івано-Франківської області отримала відзнаку Національної премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну у категорії «Сакральний простір».

Перемогу архітектору Юрію Ковальчу, який є автором проекту «Хресна дорога в Центрі паломника “Симеон Лукач”», присвоєно за підсумком роботи журі у складі провідних ландшафтних архітекторів України та запрошених відомих закордонних митців та архітекторів із Бельгії, Латвії, Північної Ірландії, Італії та Грузії, пише Репортер з посиланням на Zaxid.net.

Під час представлення проекту архітектор Юрій Ковальчук зазначив, що втілив лише першу частину комплексу, а невдовзі спроектують і почнуть спорудження санктуарію, автостоянки та побутових приміщень для паломників.

«Комплекс розміщено на схилі пагорба, рельєф якого було видозмінено для формування композиції у вигляді серпантинного ходу між стаціями Хресної ходи з поступовим підйомом вгору. На вході до Хресної дороги влаштовану Вхідну групу, яка розкриває лінійну перспективу на каплицю з джерелом, Гріб Господній та хрест на вершині. Каплицю з чашею для освячення води запроектовано в місці діючого природного джерела з власною історією, яку було вирішено продовжити в утвореному вигляді. Серпантин Хресної дороги побудовано таким чином, що за прикладом гнуття виноградної лозини звивається вгору до вершини та відгинається під вагою грона, яким є Гріб Господній, а Стації впродовж ходу Хресної дороги символізують відростки листків та зародки плодів», – йдеться в описі проекту.

Головним елементом Хресної дороги є 25-метровий хрест на вершині пагорбу, в основі якого облаштована каплиця.

Представлений на конкурс проект є тільки першою чергою комплексу, який уже реалізований. Для паломників Хресну дорогу відкрили у вересні 2020-го, найближчим часом заплановано спорудження храмового комплексу, автостоянки та побутових приміщень для паломників, розширення ландшафтного благоустрою.

Зазначимо, що національна премія з ландшафтної архітектури та дизайну присуджується за найкращі ландшафтні об’єкти, реалізовані на території України впродовж останніх 10 років.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.