Війна

Грек з Надвірної. Бойовий медик розповів, як служить на передовій

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Михайло з позивним Грек служить старшим бойовим медиком роти вогневої підтримки 76 окремого батальйону 102-ої бригади територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщина.

Михайло родом з Надвірнянського району. Війна зустріла його  в Ірпені, де він бачив, як все розпочиналося. Він одразу повернувся у Надвірну, відправив родину за кордон, а сам пішов до військкомату і вступив до лав територіальної оборони, щоб захищати Україну від ворога, розповідають на офіційній сторінці голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук, пише Репортер.

Бойовий медик розповів, як служить на передовій

До війни Михайло займався будівельним бізнесом. Працював у Бельгії 8 років, потім переїхав до Києва, мав свої будівельні бригади. З медичною практикою Михайло не був знайомий взагалі. Курс медичної підготовки пройшов вже в ТРО. Розповідає, що він отримав достатньо знань, щоб надавати першу медичну допомогу і доправляти поранених до шпиталю.

Завдання Михайла – витягнути пораненого з зони бойового зіткнення, зупинити кровотечу, надати первинну медичну допомогу та якнайшвидше доправити до евакуаційного центру, де пораненим займаються вже професійні лікарі. Аптечками та іншим медичним обладнанням бойові медики повністю укомплектовані, бійці також мають при собі аптечки відмінної якості. У розпорядженні  бойового медика є автомобіль швидкої допомоги.

Бойовий медик Грек служить на передовій

Михайло каже, що багато поранених було в перші тижні 2023 року, коли ворог пішов у наступ. Було багато кульових поранень, контузій, шокових станів, але найбільше було – осколкових. Ділиться, що попри все морально-бойовий дух бійців на високому рівні. За час війни в підрозділі сформувався надзвичайно дружній колектив.

Коли завершиться війна, Михайло  хоче здійснити подорож разом зі своєї сім’єю та об’їздити всю Україну, побачити всі визначні місця. Розповідав, що об’їздив півсвіту, а в Україні мало де бував.

Читайте: Черги на Старозамковій. У Франківську поранені військові днями не можуть потрапити у військову поліклініку

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.