Військовий з позивним «Банан» – родом з Донеччини, але вже багато років мешкає у Харкові. У цивільному житті був архітектором, мав власну компанію в Харкові.
Та вже пів року служить у 13 бригаді Національної Гвардії України «Хартія». Посада називається – аналітик ISTAR. Це абревіатура англійських перших літер слів intelligence, surveillance, target acquisition, reconnaissance (розвідка, спостереження, цілевказання та рекогностування), пише Репортер.
Я збираю інформацію, керую екіпажами, роблю доставки, виявляю ворога. Тобто, все, що бачать наші «очі» – БПЛА – я перевіряю й передаю далі черговому, – розповідає військовий. – Повідомляємо, якщо бачимо переміщення ворога, накопичення сил. Якщо побратимам треба щось передати на позиції, вони про це кажуть, а ми відправляємо спеціальні дрони, які роблять доставку.
Посада аналітика ISTAR з’явилася в «Хартії» лише минулого року. Її поява значно полегшила роботу військових, адже тепер збір, обробка і передача інформації відбувається більш ефективно та організовано. Така посада є далеко не у кожній бригаді, говорить «Банан».
Читайте: «Культура нового війська». Як патронатна служба бригади «Хартія» допомагає дбати про бійців
Було б дуже добре, щоб інші бригади переймали такий досвід, – каже він. – Як на мене, колись було дуже багато проблем через відсутність повноцінного зв’язку між різними ланками. Адже на позиції може «лягати» зв’язок. А ми маємо інші способи передати інформацію.
За словами бійця, така робота добре підійде людям зі сфери ІТ. Та насправді в нагоді можуть стати й інші спеціальності чи хобі.
Я з часів студентства цікавлюся розкопками, археологією, – каже «Банан». – Те, що я досліджував карти, допомагає мені під час служби. Адже я знаю місцевість, де височини, де низовини. І для цього мені не треба дивитися карти висот.
Авторка: Ольга Романська
Comments are closed.