Війна

«Едельвейси» знищили російський комплекс РЕБ «Борисоглебск-2»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Українські захисники з 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» знищили російський багатофункціональний комплекс радіоелектронної боротьби РБ-301Б «Борисоглебськ-2». Минулого разу вони захопили такий самий комплекс як трофей.

Про це у коментарі LIGA.net сказав речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Назар Волошин.

«Борисоглебськ-2», вінй, 10 бригада

Бійці окремої гірсько-штурмової бригади здійснили ураження за допомогою FPV-дрону східніше від Покровського Донецької області, – зазначив він.

Відстань від тимчасово окупованого Покровського до лінії боєзіткнення становить близько 10 км.

Раніше ця ж бригада захопила такий самий комплекс окупантів як трофей – це відбулося 13 березня 2022 року.

Перший задокументований випадок знищення «Борисоглебська-2» ЗСУ був у жовтні 2023 року – тоді з’явилося відео з ураженням та локацією у Донецькій області.

Перші вісім комплексів були поставлені у війська РФ у 2013 році, а за 2014-15 роки було поставлено ще 14 комплексів, заявляють загарбники.

У склад «Борисоглебска-2» включений пункт управління Р-300КМВ та окремі машини з різним радіоелектронним обладнанням. Серед іншого, є засоби радіотехнічної розвідки, котрі потрібні для виявлення радіосигналів та видавання даних про них.

У повній комплектації він включає дев’ять різних машин із набором обладнання, котрі розміщуються на шасі МТ-ЛБ (так звана “мотолига”), доопрацьованих для встановлення нового спеціального обладнання.

Росіяни стверджують, що після прибуття на місце «Борисоглебска-2» потрібно «близько 15 хвилин» для розгортання всіх засобів та підготовку до бойової роботи.

У червні 2023 року під Бахмутом оператори Сил спеціальних операцій ЗСУ у взаємодії з HIMARS знищили два російські комплекси радіоелектронної боротьби. Зокрема, тоді повідомлялось про знищення одного комплексу «Борисоглебск-2».

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.