Війна

Близько мільйона українців вірять у мутації через вакцину від COVID-19 – дослідження

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Опитування вказує, що навіть смерть знайомих від коронавірусу не спонукає людей задуматися про вакцинацію.

Про це під час прес-конференції в УНІАН, на якій було представлено результати всеукраїнського соціологічного дослідження “Вакцинація та громадяни: Жовтень 2021”, повідомив виконавчий директор Українського інституту майбутнього (UIF) Вадим Денисенко, пише Репортер.

Говорячи про результати дослідження, він розповів, що 10% антивакцинаторів вважають, що у разі отримання антиковідної вакцини у них почнуться незворотні мутації в організмі.

“Тобто, ми можемо зараз говорити, що є 1 мільйон українців, як мінімум, а реально – трішечки більше… вважає, що антиковідна вакцина призведе до мутації їхнього організму, до чипізації їхнього організму і так далі”, – наголосив він.

Денисенко пояснив, що в учасників опитування запитали, якщо вони не збираються вакцинуватися, то чому. “На першому місці з величезним відривом – 48% – “не довіряю вакцині взагалі”… Далі йде, на другому місці, – “боюся мутацій” – 10%”, – сказав Денисенко.

Крім того, зокрема, 9% чекають результатів довгострокових досліджень по вакцинам, 7% вважають, що мають сильний імунітет, 3% не довіряють вітчизняним лікарям; за станом здоров’я – 2%, 1% вказали, що вакцинуватися їм заборонила церква.

Також учасникам опитування ставили запитання, чи є серед їхніх знайомих, близьких, родичів померлі від COVID-19. “Серед тих людей, у яких серед близьких родичів чи друзів є померлі від ковіду, кореляція по відношенню до вакцинації є такою ж, як і по всьому населенню. Тобто, смерть близької людини не змушує людину задуматися про те, що вакцина може допомогти”, – підкреслив Денисенко.

При цьому старше покоління більше підтримує обмеження масових заходів та відвідування кафе, а молодь не сприймає майже жодні обмеження.

Категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин (48%). Ця мотивація переважає над усіма іншими.

10% громадян як причину називають страх мутацій в організмі через вакцинацію та 9% – очікування довгострокових досліджень вакцин проти COVID-19, 1% опитаних бояться чипування.

Дослідження, проведене компанією “Нью Імідж Маркетинг Груп” на замовлення UIF, проводилося 23 жовтня – 2 листопада.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.