Війна

Влада спить, їй гроші сняться

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Незабаром Івано-Франківськ відзначатиме своє 350-річчя. До цієї дати міська та обласна влада пообіцяли провести у місті масштабні будівництва та реконструкції. Час спливає, а жодної підготовки так і не спостерігаємо.

Ще у липні на сесії обласної ради депутати підтримали звер-нення до Кабінету Міністрів, у якому просили допомогти обласному центру підготуватися до свого 350-річчя. Тоді ж озвучили і фінансування – чималеньку суму 266,6 млн. грн. Це більше половини річного бюджету Івано-Франківська. На думку обласних депутатів, місто мало би вкласти 5 млн. грн., а решту треба просити у держави.

У переліку заходів з підготовки до міського дня народження – багато пунктів. Серед найдорожчих – реставрація Палацу Потоцьких (31,5 млн. грн.), реконструкція міського парку ім. Шевченка (25,2 млн. грн.), реконструкція міського стадіону «Рух» (27,2 млн. грн.), будівництво Палацу спорту (29,6 млн. грн.). Рекордна сума припадає на будівництво магістральної автодороги вул. Івасюка – Бистриця Солотвинська (міст) – с. Клузів – Галицьке шосе – 135 млн. грн. Також задекларували реконструкції міських скверів, влаштування пішохідної зони по вул. Вірменській, реставрацію 17 пам’яток архітектури тощо.

Ці пропозиції побачив не тільки Кабмін. Перед недавніми місцевими виборами у своїй передвиборчій програмі їх використав нині вже вдруге міський голова Віктор Анушкевичус. Він пообіцяв побудувати дорогу та міст в районі Клузова, Палац спорту та завершити реконструкцію «Руху». Щоправда, конкретну дату, 2012 рік, міський голова завбачливо не вказав.

Як розповів «Репортеру» Ігор Панчишин, начальник міського відділу з питань охорони культурної спадщини, розмови про підготовку до святкування почалися ще півтора року тому. Пропозиції до Кабміну готувала спеціальна робоча група. Спрацювали оперативно, підготували, та на тому все й закінчилося. З того часу група більше не збиралась.

Це доволі дивно, адже за тими пропозиціями ховається багато проблем, які треба буде вирішувати, перш ніж почати самі роботи. Так, наразі Палац Потоцьких є приватною власністю, і реконструкцію з тими власниками треба буде узгоджувати.

Повноцінну пішохідну зону по вул. Вірменській неможливо зробити, проігнорувавши аварійну пам’ятку архітектури – будинок № 1.

Непросто буде і з реставрацією згаданих 17 пам’яток. Так, за неофіційною інформацією, місцеві забудовники претендують одразу на кілька старовинних кам’яниць на площі Ринок – навряд чи з метою їхньої реставрації…

А стадіон «Рух» реконструюють вже 23 роки. «Інвестиційний проект розбудови стадіону та території навколо нього кілька років «висить» на сайті міськвиконкому, – каже начальник міськспорткомітету Віталій Матешко. – Час від часу інвестори ним цікавляться, та наразі просування вперед немає».

А про дорогу і міст через Бистрицю Солотвинську до травня 2012 року взагалі можна забути – у ці терміни збудувати такий об’єкт, враховуючи весь необхідний комплекс, або неймовірно складно, або просто неможливо.

Отже, все йде до того, що готуватися Івано-Франківськ буде в останній момент і похап-цем. Відтак, серйозне віднов-лення пам’яток архітектури може перетворитися у банальний косметичний ремонт.

Ще у липні Михайло Вишиванюк назвав цифру 266,6 млн. грн. нереальною. «Святкувати ювілей міста ми будемо, – наголосив голова ОДА. – Але не так, як комусь приснилося».

Може, час прокидатися?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.