Минулого тижня Михайло Вишиванюк провів виїзну розширену колегію на Снятинщині. Сюди запросили народних депутатів, керівників обласних установ та організацій, голів райрад, РДА, міст, навіть 530 сільських голів. Попри те, що з’явилися не всі, було доволі людно.
Заяву на звільнення!
Спершу усі з’їхалися до Стецевої, бо, на думку голови ОДА, це село найкраще підготувалося до Великодня. Та чистота їхня була тільки «попри дорогу», бо вже пройшовши 100 метрів від будинку культури, журналіст «Репортера» побачила звичне – шмаття, петпляшку, папір…
У Стецевій виявилося надто мало місця: чи то клуб замалий, чи то гостей забагато запросили. Тож усі переїхали до села Джурів. І перше, що зробив Михайло Вишиванюк на колегії, – вибачився перед усіма за незручності. Далі він похвалив Снятинщину за гарні території. Губернатор оцінював райони та села сам – двічі об’їжджав область (до Великодня і після), а звітував про чистоту начальник обласного УЖКГ Роман Семків.
Спершу він читав довідку, потім говорив про ліквідовані сміттєзвалища та почищені кладовища, дитячі майданчики і меморіальні комплекси, а пізніше – про підготовку районів. За словами Семківа, найкраще спрацювали Снятинський і Тлумацький райони, недостатньо – Івано-Франківськ, Коломия, Тисмениччина, Рожнятівщина.
І тут губернатор, як знав, спитав про Калуський район: які села кращі, які гірші. Єдине, що відповів Семків: «не достатньо». Склалося враження, що Семків знав лише те, що було написано у довідці…
«Калуський район увійшов в число кращих. А ви чуєте, яка доповідь? – звернувся голова ОДА до учасників колегії. І додав Семківу. – Сідай. Заяву на звільнення. До побачення. За роботу свою треба відповідати і треба знати, що доповідати».
Так Вишиванюк повернувся до своєї старої звички – публічних звільнень підлеглих: аби знали, як воно і за що.
Від віника до ордена
У своїй доповіді Вишиванюк раз у раз повторював те, що говорив день перед тим – на створенні ради з розвитку територій і протидії корупції та організованій злочинності. Порівняв Януковича з Черчіллем, сказав що маємо президента не на п’ять, а на десять років, що до кінця року матимемо сформовану чітку вертикаль влади, а корупція та хабарництво будуть випікатися «кальоним» залізом. Говорив про порядних керівників і тих, кому зелений долар засліпив очі. Наводив приклади інших країн, зокрема Сінгапуру та Китаю…
Поміж того, губернатор знову повернувся до свого «демократичного віника». Нагадаємо, під час свого попереднього губернаторства він уже «дякував за чистоту» гіршим господарям віниками. Правда, ті віники можна було забрати і викинути. А ці коштуватимуть дорого (спершу Вишиванюк оцінював їх у 10, а потім – у 50 тис. грн.), будуть мати статус державного майна і передаватимуться з рук у руки від найгіршого господаря одного періоду до найгіршого іншого періоду. «Ми знайдемо спосіб і методи, – сказав губернатор. – Хто не хоче мати цей приз – працюйте на премії. Вони теж будуть великими – аж до орденів і медалей».
Борги та свято
Окрім цього, на колегії говорили про борги перед НАК «Нафтогазом». Адже, за словами першого заступника голови облради Василя Бруса, Івано-Франківщина (понад 20 суб’єктів господарювання) боргує за газ 106 млн. грн. Відтак, Брус сказав кілька неприємних речей: цього року жити буде непросто, на дотацію з різниці у тарифах з держбюджету нема чого чекати, і до 1 жовтня треба стовідсотково розрахуватися за газ. А Михайло Вишиванюк лише додав: «Боржників відключити і на тому поставити крапку».
Зрештою, навіть ця інформація не звучала так страшно, як те, що він вирішив перевести у землі запасу усі розпайовані та незасіяні землі в області. Зал шоковано загудів, губернатор пояснив – повноважень на це є достатньо. Перше – це можна робити через рішення Верховної Ради. Друге – через штрафування за нераціональне використання землі. Тобто, людина, отримуючи такі штрафи, добровільно віддаватиме свої землі.
Ще губернатор говорив про виконання програми президен-та «Україна для людей», і його «Почую кожного», акцентував увагу на особі Віктора Януковича як керівника, який двічі не повторює. Говорив про святкування Дня Перемоги. Згадав історію, архівні документи, арешти та розстріли гестапо, помилки радянської влади. Говорив 40 хвилин, далі відповідав на запитання присутніх. Питань було мало, майже усі вони почали вирішуватися, правда, тільки на словах. Тіштеся, кожні, вас почули.
Comments are closed.