Війна

Суми. Зовсім поруч

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кожне місто живе своїм життям, дихає своєю історією. Потрапивши в інший куточок України, завжди хочеться дізнатися про найголовніше, найцікавіше. Особливо, якщо часу на оглядини дуже небагацько. Крім офіційних осіб, поспілкуватись і з пересічними мешканцями. А ще – порозглядати особливу архітектуру міста.

Програма медіа-туру «Україна очима редактора» у Сумській області була насиченою. Презентація міжрегіонального інформагентства «Схід.net», прес-конференція голови ОДА Миколи Лаврика, зустріч з головою облради Володимиром Токарем, розмови з відомими політологами про президентські вибори, відвідання заводу будматеріалів «Керамейя», гостювання у славному Тростянці і навіть ласування чоколядовими «тростинками», «криничками», іншими смаколиками торгової марки «Корона».

Також були зустрічі із композитором Петром Чайковським, поетом Леонідом Татаренком, письменниками Антоном Чеховим і Миколою Хвильовим у художньому та краєзнавчому музеях.

Сумні прогнози

Як відомо, в Україні чи не найбільше інформагентств у Східній Європі. Попри це, журналісти майже з усіх регіонів, що відвідали Сумщину, втрапили на відкриття нового міжрегіонального інформ-агентства «Схід.net». На зустрічі з цієї нагоди йшлося і про відсутність свободи слова, замість якої наразі лише свобода інформації, і про вирішально-залежну роль ЗМІ на президентських виборах. За дослідженнями, як наголосив головний редактор інформагентства УНІАН Олександр Харченко, лише 5 % людей здатні відрізнити реальну дійсність від тієї, яку продукують і транслюють засоби масової інформації.

Про свої напівфантазійні прог-нози розвитку демократії в Україні, парадокси виборчої кампанії і долю виборів, бізнесові політичні преференції та головну мету потенційних кандидатів у президенти розповідав політолог Володимир Фесенко. Саме центр України, за його словами, й буде вирішувати долю виборів, оскільки центральні області дають найбільшу частку тих, хто не визначився.

«У Німеччині – пивний фестиваль, у Бразилії – карнавал, а в українців – майдан. Для українців політика стала серіалом, який вони постійно дивляться і обговорюють», – підсумував ще один політолог Сергій Таран.

Справжній клінкер

Після політичних розмов були відвідини сучасного заводу будівельних матеріалів. Журналістам обіцяли екстремальні відчуття.

«Штучне каміння, виготовлене шляхом високотемпературного випалу глинистих матеріалів – це і є цегла, – каже головний технолог заводу «Керамейя» Анатолій Деркач. – Саме тому всі продукти, що робимо, мають пройти через випал. Особисто моя програма максимум – забрати з наших вулиць бетон і замінити його бруківкою. Є сенс робити добрий продукт, на який уже давно перейшла Європа».

Саме завдяки суміші професіоналізму, фанатизму і командної роботи, за словами керівника заводу пана Телющенко, нині вони лідирують на ринку будматеріалів в Україні. І, за їхніми словами, сумські цеглярі – єдині, хто пропонує справжній український клінкер.

Обіцяні Телющенко екстремальні відчуття під час оглядин заводу таки були – величезні вогняні печі справили незабутнє враження.

Чайковський і каштани

Під час екскурсії Сумами було неможливо не спинитися біля пам’ятників меценату та цукрозаводчику Івану Харитоненку та російському театральному акторові Михайлові Щепкіну. Перша кам’яна споруда в місті – Воскресенська церква. У 2004 році в Сумах встановили пам’ятний знак на честь студентського руху проти об’єднання трьох місцевих ВНЗ в один.

В обласному художньому музеї імені Никанора Онацького представлена чеховіана (постійна експозиція художніх творів Антона Чехова), вражають графіка та скульптура українських і російських художників XIX‑XX століть.

В одній із кімнат тростянецького краєзнавчого музею по‑особливому затишно, – звучить музика з балету «Лебедине озеро». «Тростянець – колиска творчості відомого на весь світ російського композитора Петра Чайковського. Саме в цьому будинку він написав свій перший симфонічний твір, – розповідає директор музею Микола Мельник. – І саме тут згодом був відкритий найвищий у світі пам’ятник композитору». Навколо музею красуються 15 видів канадських кленів, гімалайські і ліванські кедри, а також – завезені прямо із Франції паризькі каштани.

Найсмачніше

Спеціалізована шоколадна фабрика під назвою «Україна» у місті Тростянець випустила свою першу продукцію у 1974 році. Сьогодні це – «Крафт Фудз Україна», що тішить українців «Короною», «Мілкою», «Венеціанською ніччю», «Intenzoю», іншими смачними новинками, що вже стали брендовою продукцією компанії. Дуже смачно!

Не все вдалося, що гадалося. Проте поїхати із Сум, аби ще не раз туди повернутися, таки вартує. Бажано з сумкою.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.