Війна

«Патріоти» на дорогах

Google+PinterestLinkedInTumblr

На жаль, для наших людей вже звичною стала практика висловлювати свої політичні переконання на стінах будинків, парканах чи навіть пам’ятниках. А якщо вам доведеться їхати трасою Івано-Франківськ – Тернопіль, то в районі сіл Клубівці (Тисменицького району) та Остриня (Тлумацького району) зможете помилуватися на те, як транспарантами під політичні гасла слугують дорожні знаки.

На цьому відтинку шляху чи не всі вони обписані чорним маркером. Тож разом із тим, як називається населений пункт та подякою за чисті узбіччя, водіїв інформують про те, що треба гнати геть московських окупантів, міністра Табачника та рятувати Україну.

Отже, є ще на прикарпатській землі «справжні патріоти», чого варті тільки здоланий ними кілометраж, який від першого до останнього обписаного знаку таки чималенький. Було би смішно, якби не кілька «але». По-перше, дуже вже такий патріотизм віддає рагулізмом. По-друге, ці «захисники вітчизни» аж ніяк не подумали, у скільки обійдеться тій самій вітчизні відновлення цих знаків. А за словами заступника начальника служби автомобільних доріг в області Миколи Кузьми, на знаках необхідно переклеювати світловідбиваючі плівки. Таким чином один знак обійдеться десь у 50‑60 гривень. А ми нарахувати таких не менше десятка. Про те, що відшкодування ляже на плечі вандалів Кузьма не надіється. «Тих, хто пошкоджує знаки, ніколи не ловлять, – каже він. – Робиться то зазвичай десь уночі, а біля кожного знака охорону не поставиш».


До речі, такі дії розцінюються як дрібне хуліганство – стаття 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення. «Такі порушення несуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це – 51 гривня. Або виправні роботи від одного до двох місяців, з відрахуванням 20 % заробітку, – розказує Василь Гультайчук, голова ЦГЗ УМВС в області. – Потім уже відповідна організація, у цьому випадку – служба автомобільних доріг області, може подавати позов на відшкодування збитків». Натомість, і Гультайчук каже – ловлять не часто.

Тож маємо те, що маємо. А у державу, де живуть люди з викривленим почуттям патріотизму, навряд чи скоро прийдуть зміни на краще.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.