Війна

Парад візочків 2010

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наприкінці минулого тижня на Вічевому майдані відбувся традиційний парад візочків. Вже не вперше сімейний конкурс організовує ТРК «Вежа». Ідея цього свята свого часу прийшла до одного із місцевих підприємців – Віталія Яворського.

Новизною цьогорічного параду були сімейні перегони, конкурси і змагання для батьків. Матусі стрибали на скакал­ках і співали колискові, татусі – наввипередки скакали на одній нозі. Серед подарунків – квитки на мультфільми театру кіно «Люм’єр», чеки на закупівлю дитячих товарів на 250 гривень, головний приз – подорож до Кракова.

Цьогоріч до центру міста виїхали майже два десятки візоч­ків. Кожен з них – по‑своєму оригінальний та цікавий, зі своєю назвою і навіть філософією. Та конкурс – це завжди змагання. Тож, на першість задуму претен­дувала візочкова композиція – «Чумаки». Візочок родина зробила у вигляді чумацького воза (був там і віл), всередині сидів чумак Олексійко, а старшим чумаком, з вусами та в шароварах, виступала мама – Вікторія Дуда. «Колись козаки охороняли кордони, бандуристи лікували душу народу, а першими економістами були таки чумаки, – говорить Вікторія. – Це були вольові люди, мудрі, мужні. Тому ця тема актуальна і сьогодні».

Сіно, солома, дерево, нитки, мішки для солі – усе, що напов­нювало того воза, робилося власноруч із природних матеріалів усією родиною. «Ще за кілька годин перед виїздом сюди мій чоловік розпилював дошки, щоби прикріпити їх до воза, – каже Вікторія. – А мій батько, тобто дідусь хлопчика, привіз нам сіно аж із села Конюшки Коломийського району».

Заквітчаний візочок «Україночка» теж було видно здалеку. Його ошатно вбрала у квіти, з-поміж яких найяскравіше горіли соняхи, бабуся Ольга. «Для першої моєї онуки, шестимісячної Аннички, хотілося облаштувала квіткову карету якнайкраще, – говорить пані Оля. – А до рідного українського треба привчати вже змалку». Як виявилося, колискові у бабусі – виключно українські народні.

Тандем мами Анжели (бджілки) з синочком Ромчиком (ромашкою) був яскравий, веселий і видався навіть філософським. Учасниками параду вони стали втретє. «Наш екіпаж ми назвали «Квіткою кохання», бо чекали з чоловіком на Ромчика 18 років, – розповіла пані Анжела. Як бджілка нектар, так і я збираю по крупинках усе, з чим виростає мій син».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.