Указ президента Білорусі Олександра Лукашенка «Про заходи щодо вдосконалення використання національного сегменту Інтернету», який набуде чинності 1 липня цього року, засудила міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів». Про це заявила представник «репортерів» Люсі Маріон в інтерв’ю білоруському «Радыё Свабода».
«В указі є пункти, в яких йдеться про те, що провайдери мають блокувати доступ до сайтів, які уряд вважає екстремістськими, і що вони повинні зберігати інформацію про користування їхніми послугами протягом п’яти років, – зазначила вона. – Насправді, це робиться для того, щоби стежити за громадянами. Це не лише спосіб відстежувати людей, які критикують уряд, але також спроба залякати тих, хто шукає в Інтернеті інформацію, якої не вистачає у традиційних ЗМІ».
За словами експерта, подібні методи використовує багато інших країн з диктаторською владою. «Якщо подивитись на список «ворогів Інтернету», складений організаторами «Репортери без кордонів», – каже Люсі Маріон, – то там можна знайти Китай, Бірму, В’єтнам, Саудівську Аравію, які використовують жорстке фільтрування Інтернету і стежать за тим, що роблять їхні громадяни у мережі. Це крок, який посилює цензуру в Білорусі та однозначно зараховує країну до клубу «ворогів Інтернету».
Проект указу Олександра Лукашенка з’явився у грудні минулого року. Його текст викликав критику як білоруської медіа‑спільноти, так і міжнародних правозахисних організацій, зокрема ОБСЄ.
Comments are closed.