Нарешті розпочалися роботи з консервації Домбровського кар’єру та рекультивації хвостосховищ. Міська влада Калуша стверджує, що водоносним горизонтам району соляні розсоли не загрожують. Сьогодні роботи в кар’єрі зводяться до того, щоб не допустити засолення водоносних горизонтів, які рухаються в напрямку водозаборів міста. Завершення цих заходів дасть змогу на майбутнє утримувати задовільну екологічну ситуацію в Калуші. Але, на жаль, не вирішить проблему остаточно.
«Затверджено лише перший перелік основних заходів, – каже заступник міського голови Калуша Василь Петрів. – Сюди входить укріплення північного борту Домбровського кар’єру та будівництво розсолопроводу від хвостосховища № 2 до чаші кар’єру. Це дасть можливість спустити рідку фазу розсолів від хвостосховища та уникнути загрози прориву дамби. Наразі вже профінансували підряднику з київської фірми аванс у розмірі 11,07 млн. грн. Також на рахунок міськвиконкому поступили кошти – 20 млн. грн. для розрахунку за виконану роботу».
Нагадаємо, що уряд виділив 89 млн. грн. на усунення екологічної катастрофи в Калуші. Але, за словами заступника міського голови, це ще не є вирішенням екологічних проблем. Сама ліквідація можлива лише тоді, коли буде відновлене виробництво калійних добрив. Тому Калуш і далі продовжує шукати потенційного інвестора, який би хотів вкласти гроші у переробку гексахлорбензолу чи для того, щоб відновити виробництво калійного заводу.
«На відновлення виробництва, за оцінкою інституту Гірхімпрому, потрібно вкласти близько 3 млрд. грн., – говорить Василь Петрів. – Таких грошей уряд не передбачив. Звісно, якщо залучити іноземні інвестиції, то вийде дешевше. Але проблема в тому, що інвестори бояться вкладати такі великі кошти, зважаючи на нестабільну ситуацію в країні».
Comments are closed.