Війна

Інваліди йдуть до суду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Маємо прецедент. Громадська організація інвалідів подала до суду на івано-франківський міськвиконком за те, що чиновники приховують договірну та кошторисну документацію по новому перехрестю Галицька — Тролейбусна — Пасічна.


Ще під час аудиту доступності у листопаді 2012 року інваліди просили звернути увагу на бордюри та з’їзди з тротуарів

Крім того, на капітально реконструйованому об’єкті не облаштували необхідних та обов’язкових умов для людей з обмеженими можливостями.

Ще у жовтні 2012 року «Репортер» писав про це перехрестя. Журналісти звернули увагу керівництва міського управління капітального будівництва (УКБ) на недоступність об’єкта. Тоді чиновники обіцяли влаштувати усе згідно з нормами.

Через місяць, у листопаді минулого року представники громадських організацій інвалідів провели аудит доступності перехрестя вулиць Галицька — Тролейбусна — Пасічна. Об’єкт, який коштує близько 4,6 млн. грн., виявився непристосованим для потреб людей з обмеженими можливостями.

Тротуар на каналізованому пропуску машин з Пасічної на Галицьку є вузьким. До того ж, посередині стоять бетонні електроопори. З’їзди з тротуарів влаштували, просто поставивши похило кілька бордюрів. Є й ще одна проблема — незважаючи на те, що тут встановили новенькі світлофори, вони не мають звукових сигналів для незрячих.

Уже на початку грудня громадська організація інвалідів «СЛІД» направила до міськвиконкому інформаційний запит. Люди просили надати найдетальнішу інформацію по об’єкту — від розробника проекту до кошторисної та договірної документації. Бо хотіли визначити, чий же це недогляд — проектантів чи виконавців.

Відповідь надійшла на одному аркуші. Заступник міського голови Микола Саєвич назвав вартість, підрядника (ТзОВ «Трейд Захід Буд») і запевнив, що проектом передбачені необхідні з’їзди для інвалідів, які відповідають чинним Державним будівельним нормам. За рештою інформації відправив до самого УКБ.

За словами Миколи Макара, голови ГО «СЛІД», він приїжджав до приміщення УКБ. Йому довелося викликати чиновників на вулицю, бо управління розташоване на шостому поверсі, а сам будинок — недоступний для інваліда-візочника. «Вони спустилися до мене, розповіли, що об’єкт ще незавершений, — каже Макар. — Обіцяли все зробити за нормами. Але документів, які ми просили, так і не показали».

«Об’єкт ще незавершений, — у свою чергу повторює «Репортеру» Володимир Ковальчук, начальник міського УКБ. – Якраз тротуари там ще будуть дороблятися. Так само на вулиці Пасічній будемо облаштовувати зупинку громадського транспорту. Коли це буде робитися, то зробимо й усі умови для малорухомих груп населення».

Тим часом 20 березня «СЛІД» подав до суду на міськвиконком. Інваліди просять Івано-Франківський міський суд зобов’язати чиновників надати всю інформацію, яку вони в них запитували. Наразі слухань по справі ще не було.

Сподіваємося, чиновники таки дотримають слова і на реконструйованому перехресті таки облаштують усі визначені законодавством умови для людей. І ще сподіваємося, що цей прецедент змусить посадовців і будівельників-виконавців відповідальніше ставитися до людей з особливими потребами. Лише в Івано-Франківську мешкають понад 13 тисяч людей з інвалідністю, з них близько 150 — інваліди-візочники.

До теми

Похилі з’їзди для малорухомих груп населення бувають трьох типів:

Стандартний

 З’їзд з трьома похилими сторонами, які вбудовані у тротуар. Це забезпечує безперешкодний проїзд у трьох напрямках (фронтальному та бічних).

Прилаштований

Такий тип допускається лише на автостоянках. Він примикає до тротуару трьома сторонами, що забезпечує виїзд з трьох напрямків.

Односкатний

Має лише один ухил. Через те, що з обох боків пандуса виступають бордюри, він є небезпечним для візочників і пішоходів.

З методики визначення доступності об’єкту громадського призначення для громадян з особливими потребами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.