Війна

Бандеру залили чорною фарбою

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вночі на понеділок, 30 серпня, невідомі зловмисники облили чорною фарбою барельєф Степана Бандери, розташований на будинку по вул. Бандери, 1 в Івано-Франківську. З 2001 року, відколи барельєф установлений, подібних історій там не траплялося.

За даними «Репортера», десь о шостій ранку чергова побачила чорні плями фарби, яка потекла по стіні будинку на вінки, що знаходяться під стелою. Вона відразу зателефонувала до коменданта Василя Ільницького. Той приїхав і швидко організував працівників для наведення порядку.

«Це місце – наше обличчя. Я завжди стежу за тим, аби тут було гарно і прибрано, – говорить комендант. – А те, що сталося, мене шокувало. Тим паче, що тут завжди зупиняються люди: хто свічку поставити, хто просто подивитися. Стіни та стелу відмили за два заходи, на це пішло близько чотирьох годин. Добре, що відразу почали чистити, бо через кілька годин відмити було б значно складніше».

Вандали – невідомі. Їх ніхто не бачив. Хоча поруч із барельєфом установлені відеокамери СБУ. За словами Марії Римар, представника прес-групи СБУ в Івано-Франківській області, жодних звернень щодо стели не надходило. Утім, оперативники все одно виїхали на місце події, але слідів фарби не знайшли. Вочевидь, людям, що чистили барельєф, треба поставити за роботу відмінну оцінку. А от чому оперативники не подивилися відеозаписи – незрозуміло…

Крім того, у вівторок про цей трафунок не знали і в міліції. Принаймні, Василь Гультайчук, керівник Центру зв’язків з громадськістю обласної міліції, не зміг прокоментувати ситуацію.

Ще один цікавий збіг обставин. У центрі Тернополя напередодні святкування Дня міста, 28 серпня, невідомі облили чорною фарбою пам’ятник провідникові ОУН Ярославу Стецьку. А за два тижні до цього, теж у Тернополі, хтось побив меморіальні дошки Славі Стецько та воїну УПА Омеляну Польовому.

Отже, виглядає, що це таки спланована акція. І дивно, що українські правоохоронці не дуже звертають на неї увагу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.