Відео Соціум

У Франківську виявили п’ять випадків перевищення нітратів у полуниці (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Яскрава, запашна та чи безпечна? За час полуничного сезону на франківському ринку виявили п’ять випадків перевищення норми нітратів.

На вміст нітратів ягоди у місцевій лабораторії ретельно перевіряють щодня, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

нітратів у полуниці новини Івано-Франківська

Допустима норма нітратів у полуниці – 60 мг на 1 кг. Все, що більше, кажуть фахівці, їсти вже не можна. Якщо норма нітратів перевищена, товар одразу забирають з прилавків. Адже споживання такої полуниці шкідливе для здоров’я.

Читайте також: Кава на кавунах. У Франківську молоді херсонці відновили улюблену справу (ФОТО)

Нітрати можуть викликати розлади шлунково-кишкового тракту, в дітей може викликати алергічні реакції, – говорить лікар ветеринарної медицини Василь Цапар. – Якщо їх дуже часто вживати, кожного дня, в великих кількостях, то можуть бути побічні реакції. Вони небезпечні для дітей, літніх людей, які мають хвороби кишково-шлункового тракту, в кого хвора печінка вони більш небезпечні.

Та навіть після перевірки на нітрати полуницю фахівці радять обирати ретельно. Перш за все, зважати на зовнішній вигляд та запах.

Цьогоріч, кажуть продавці, ціни на полуницю зросли. Коливаються вони від 50 гривень за кілограм аж до понад сотні. Та навіть попри це, бажаючих скуштувати соковиті ягоди чимало.

Тим часом фахівці наголошують – перед вживанням полуницю варто ретельно промити. А щоб зменшити у ній кількість нітратів, ягоду радять замочувати у воді.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні