В Івано-Франківську відкрили виставку присвячену Захисникам України. У ній перегукується дві епохи української історії – роки визвольного руху та теперішня війна на Донбасі.
На виставці зібрали чимало особистих речей та фотографій прикарпатських атовців. Серед них є й світлина загиблого добровольця Григорія Семенишина. Про нього з сумом та гордістю зараз розказує брат бійця, йдеться у сюжеті Канал 402, пише Репортер.
«Ми двійнята, народилися в один день. Брат пішов воювати швидше. Потім в кінці 14 року я приєднався до нього, воювали разом, – розказує Микола Семенишин. – Тут форма його в якій він воював. Його не стало у 2016 році. Пройшов брат важкі бої, зачистка Карлівки, перший бій був невдалим, другий вдалий, важкі бої в Донецькому аеропорту».
У другій частині виставки – оригінальні документи та світлини з діяльності УПА. Є тут матеріали й крайового провідника пропаганди ОУН Михайла Дяченка «Гомона». Він, кажуть у музеї, був не тільки знаним українським військовим та політичним діячем, а й легендарним поетом.
«Це матеріали Михайла Дяченка починаючи з 1930 років, ще довоєнних, він вже на той час був поетом, – говорить науковий співробітник музею Петро Ганцюк. – І його твори видавалися якраз у Станиславівських виданнях. Перед вами якраз збірка його віршів «Іскри», «Земля плаче» якраз агітка про кооперативи в Галичині, яка списана фактично із того середовища в якому він перебував.
Об’єднали у виставці дві епохи, каже директор музею визвольної боротьби, невипадково. Адже історія українського визвольного руху та війна на Сході має чимало спільного. Символом обох часів, додає, є свято «Покрови». Здавна його шанували вояки УПА, а нині 14 жовтня відзначають Захисників України.
Виставка триватиме до середини листопада.
Comments are closed.