Відео Люди

У Франківську відкрили оновлений геологічний музей (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Унікальна та автентична колекція. В Івано-Франківському університеті нафти і газу відкрили оновлений геологічний музей. У ньому зібрали понад 10 тисяч взірців мінералів, корисних копалин та гірських порід.

Колекція музею не піддається відтворенню і схожих нема в жодному аналогічному сховищі. Адже збирати усі експонати почали ще 140 років тому у Львові. Згодом їх перевезли в Івано-Франківськ. І вже майже 60 років колекцію поповнюють науковці університету нафти й газу,йдеться у сюжеті Канал 402, пише Репортер.

«Це один із кращих музеїв Європи, – стверджує ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський. – Ми примножували, докуповували, на різних аукціонах, обмінювали різні експонати. Тут є і керн з глибини, найглибший з 13 тисяч метрів. Тому це дійсно національне наукове надбання. Це дійсно є такий серйозний центр науки, ми можемо представляти різні наукові школи і він є достойного рівня».

Оновили музей у рамках міжнародного проєкту спільно з Румунією. На його модернізацію витралили понад 100 тисяч євро. Він, каже координатор проєкту Стефан Пуріч, популяризуватиме історичну та культурну спадщину на транскордонній території.

«На стадії розробки цього гранту ми подивилися, що цей музей має великий потенціал, але те, що він був у старому оформленні, ще за старих часів він не був таким привабливим для туристів, – говорить Пуріч. – Для нас це дуже важливо, бо ми хочемо запропонувати і румунським туристам, і нашим студентам новий регіон, нову область де є багато на що подивитися, де є дуже гарна природа, дуже гарні пам’ятки історії, пам’ятки культури».

Під час модернізації музею у виставковій залі та адміністративних приміщеннях провели ремонт, встановили сучасну систему безпеки, нові вітрини та інтерактивні панелі. Та на цьому проєкт не планують завершувати. Далі – проводитимуть інформаційно-просвітницьку роботу.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні