Афіша Відео

У Франківську в Палаці Потоцьких покажуть фільм про жінок на війні «Невидимий батальйон» (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
З 17 по 19 серпня в Івано-Франківську проведуть Сьомий Злет Жіночого Ветеранського Руху. На нього з‘їдуться понад три десятка жінок та дівчат-військовослужбовиць, ветеранок і волонтерок російсько-української війни з усієї України.

В рамках злету відбудеться показ фільму про жінок на війні «Невидимий батальйон».

Документальну стрічку всі охочі зможуть переглянути вже наступного понеділка, 19 серпня, о 18.00 в Палаці Потоцьких.

Після показу, всі глядачі матимуть змогу поспілкуватися з представницями Невидимого Батальйону.

«Невидимий батальйон» – перший документальний фільм про внесок українських жінок-військових у боротьбу проти російської агресії.
Це шість історій жінок-військовослужбовиць, розказаних трьома українськими режисерками: Іриною Цілик, Світланою Ліщинською та Аліною Горловою.

Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими та цивільними професіями, проте їх всіх об’єднала ця війна, і їх історії створюють панорамну картину становища жінки у Збройних Силах.

Марія Берлінська, продюсерка фільму, розповідає про мету проекту:

«По-перше, задокументувати історію, що відбувається прямо зараз, показати, як воюють жінки. По-друге, зруйнувати цю стіну для жінок. Тут не може бути ні статі, ні кольору очей, тільки освіта, тільки професіоналізм. І кіно – дуже хороший інструмент, що дозволяє доступно пояснити ці речі суспільству. І нарешті третя мета для мене дуже важлива. Ми програємо інформаційну війну у світі. Через це кіно ми хочемо показати, що у нас не громадянський конфлікт, а російська окупація, вже четвертий рік. У нашому фільмі світ буде бачити, що гинуть і калічаться наші жінки, що вони воюють і перемагають російську армію. І нам не потрібна глибока стурбованість, нам потрібна реальна підтримка».

Фільм уже був показаний в різних куточках світу, зокрема у Шанхаї, Мілані, Торонто, Оттаві, Монреалі, Нью-Йорку, Вашингтоні, Чикаго, Філадельфії, а також у Парламенті Канади та Раді Безпеки ООН.
«Невидимий батальйон» активно підіймає дискусію про права жінок в секторі безпеки та оборони, стимулюючи органи державної влади реформувати законодавство радянського зразка. Зокрема в червні 2016 року під тиском громадськості Міністерство оборони на 63 позиції розширило список бойових посад доступних для жінок.

Героїні «Невидимого батальйону» також стали культурними амбасадорками України і через власні історії розповідають міжнародній спільноті про велику загрозу, яку несе російська агресія, і що Україна зараз захищає не лише свої території, а й демократичні цінності, а тому є надійним союзником та партнером.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.