Відео Люди

У Франківську показали, як повстанці воювали з польськими поліцаями та німцями (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську відзначили День героїв. Ветерани УПА, родичі загиблих та пересічні франківці завітали до Меморільного скверу.

Саме тут духовенство відслужило панахиду за тими, хто віддав своє життя за незалежність України.

Серед учасників вшанування — десятки чоловіків та жінок в автентичних одностроях. Це близько півсотні реконструктори з Львівщини та Хмельницького, які завітали до Івано-Франківська, щоб наочно показати, як українці боролися з окупантами у ХХ столітті, йдеться в сюжеті Каналу 402.

Після богослужіння, вони разом зі зразками військової техніки урочистою ходою вирушили у парк Шевченка. Саме тут і відбулося театралізоване дійство.

Спершу сутичка повстанців УПА з польськими поліцаями, які служили вермахту. А далі — бої з німецькими збройними підрозділами.

Чим далі, тим бої ставали все масовішими із залученням бронетехніки та навіть артелерійської зброї.

Крім польських поліцаїв та нацистів, реконструктори також показали бої з підрозділами НКВД. Вони прийшли на українські землі після німців. У всіх театралізованих сутичках вояки УПА здобували перемогу. Втім, якщо брати реальну історію, то тут не все було так добре.

Серед реконструкторів чимало й тих, хто знає про бойові дії не з розповідей. Тарас Павлишин — реконструктор зі Львова з 12-річним стажем. Чоловік брав участь у війні на Сході. Був призваний у 2014 році та проходив службу у складі десантно-штурмових військ. Розповідає: деякі паралелі між минулим і теперішнім провести таки можна.

Надалі реконструктори вирушать у Чортків, що на Тернопільщині. Там відтворюватимуть події українсько-польської війни 1919-го року.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.