Відео Культура

У Франківську показали фільм про Василя Стуса – «Заборонений» (ФОТО, ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
У франківському кінотеатрі «Люм’єр» відбувся допрем’єрний показ фільму «Заборонений» про поета Василя Стуса.

На показ приїхали уся знімальна група та актори: режисер-постановник Роман Бровко, автори сценарію Сергій Дзюба та Арсеній Кірсанов, виконавець головної ролі Дмитро Ярошенко, продюсер Артем Денисов, пише Бліц-інфо.

«Це реальна історія нескореного поета, історія кохання і зради, людської гідності та підлості. Під час зйомок ми постійно шукали консенсус. Аудиторію врахували і ту, що знає про Стуса і ті часи, і ту, що вивчала про це лише у школі. Ми спілкуватися з дисидентами 60-х, із покійним нині Левком Лук’яненком. Вони розповіли багато подробиць із життя Василя, ми взяли цю інформацію і показали в картині. Марія, рідна сестра Стуса, подивилася фільм і каже: “Це Василько у кіно, мій брат”. Актор Дмитро Ярошенко зіграв Стуса дуже добре. Це потужна постать із міцною позицією. У Стуса загострені почуття несправедливості, бажання відстоювати правду. Це персона, яка не кривила душею, йшла за своєю правдою, була вірна собі», – каже режисер Роман Бровко.

На допрем’єрний показ завітав і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який подякував команді за таке сильне українське кіно.

«Таких фільмів потрібно якомога більше! Історія епохи, нації крізь історію однієї людини. Дякую авторам, акторам, знімальній групі за цю стрічку. Ми знаємо про різні неприємні факти, які супроводжували зйомки. Це значить, що вороги нації ще серед нас і доволі комфортно себе почувають. Є речі, про які вони не хочуть говорити, тому нам треба про це кричати!» – закликав Марцінків.

У фільмі було знято сцену самоспалення колишнього вояка УПА, громадського діяча Василя Макуха, яке він здійснив 5 листопада 1968 року на знак протесту проти комуністичної тоталітарної системи, колоніального становища України, політики русифікації та агресії СРСР проти Чехословаччини, на Хрещатику у Києві.

За сюжетом фільму 30-річний Василь Стус став свідком цієї трагічної події і намагався врятувати Макуха від загибелі.

Робота над створенням стрічки тривала майже 2 роки і з вже 5 вересня цього року кінокартина «Заборонений» виходить у всеукраїнський прокат.

Нагадаємо, ще під час зйомок фільму зі стрічки прибрали сцену суду над Стусом, адже його адвокатом був Віктор Медведчук, який підтримав позицію прокурора. Та після розголосу автори картини епізод із Медведчуком повернули у стрічку. За словами режисера, у розширеній версії.

10 цікавих фактів про кінострічку.
  • Перша назва фільму «Стус – Птах душі». Саме так називалась остання, вилучена у концтаборі, збірка віршів Василя Стуса.
  • Режисером фільму став Роман Бровко, авторами сценарію – Сергій Дзюба і Артемій Кірсанов, продюсером – Артем Денисов.
  •  Проект цього фільму став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно.
  • Повний бюджет картини Стус становить 38 млн 529 тис. грн, з яких Держкіно виділить 19 млн 264,5 тис. грн.
  •  Зйомки фільму почалися 29 квітня 2018 року на вулиці Хрещатик.
  • Картину також знімали в колонії суворого режиму в Березані.
  • У фільмі про Стуса знімалися Дмитро Ярошенко, Діана Розовлян, Євгенія Гладій, Олег Масленніков, Карина Шереверова, Віталій Салій, Мирослава Філіпович, Денис Роднянський та інші.
  • На роль Василя Стуса претендувало близько 50 кандидатів.
  • Режисер Роман Бровко поставив мету показати Стуса не як героя чи ікону, а як друга, чоловіка, батька і, в першу чергу, людину.
  • Перед початком зйомок сценаристи фільму опитували перехожих на вулиці про те, що вони знають про Василя Стуса – мало хто зміг відповісти, чим саме відомий Василь Стус.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.