Відео

У Франківську на 40% здорожчали книги (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У ціні зростають не лише харчі, а й «їжа духовна». За останні пів року в Івано-Франківську на 40% здорожчали книги.

До того ж і попит на друкованні видання впав. А невеличкі книгарні на межі закриття. Ігор Майгутяк продає книги вже понад 20 років. І як виживатиме його магазин далі, каже, не знає, йдеться у сюжеті 402 Канал, пише Репортер.

здорожчали книги новини Івано-Франківська

Та попри здорожчання книг купляти їх, кажуть франківці, все одно будуть. Проте, вже у меншій кількості. Адже література, пояснюють, перш за все інвестиція у власний саморозвиток.

Головна причина здорожчання книг – збільшення ціни на папір на світовому ринку. Додала у вартості й фарба. За пів року, кажуть видавці «Лілея-НВ», ціни на матеріали злетіли вгору у півтора рази.

Читайте до теми: Душа «Букініста». Вже 50 років Богдан Вовчук продає книжки у центрі Франківська (ФОТО)

“Я думаю, що проблема так чи інакше пов’язана з ковідом, адже спинився виробіток цього паперу і через це він подорожчав, – говорить директор видавництва Василь Іваночко. – Видавництва поки що взяли на себе цей первинний удар по здорожчанню. Люди роками продавали собі в збитки і пробують виходити на ту ціну, аби бодай трошки вертати собі”.

Ціни на книги, пояснюють фахівці, залежать ще й від курсу валют. Тому не виключають, що література дорожчатиме цьогоріч й далі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.