Відео Люди

У Франківську хірурги безкоштовно допомагатимуть атовцям позбуватись шрамів війни (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
У Центральній міській клінічній лікарні підписали угоду про співпрацю із Заслуженим лікарем України Ростиславом Валіхновським.

На базі медзакладу спільно проводитимуть консультації, а відтак і весь комплекс складних операцій на різних ділянках тіла, йдеться в сюжеті Каналу 402.

«Реконструктивна хірургія направлена на відновлення дефектів набутих та вроджених. Набуті дефекти – це наслідки опіків, вогнепальних поранень, мінно-вибухових уражень в умовах війни та їх наслідків, – пояснює хірург Ростислав Валіхновський. – Перша допомога надається в тих госпіталях, які знаходяться біля лінії розмежування. Але вже відновну хірургію, як правило, сучасна державна медицина і воєнна хірургія України не може надавати в повному обсязі. Тому є рубцеві деформації, наслідки опікової хвороби, деформації обличчя, шиї. Також дефекти та наслідки травм нижньої та верхньої кінцівки, грудної клітки, дефекти шкіри, м’язів».

За словами головного лікаря ЦМКЛ Тараса Масляка, безкоштовно послуги отримуватимуть воїни АТО.

90 % фінансового навантаження бере на себе лікарня, а решту 10 % – сподіваються отримати від меценатів. Зокрема, аби закупити солдатам розхідні матеріали, медикаменти, імпланти та протези. Крім того, на благодійній основі планують оперувати й людей, котрі перенесли важкі травми.

«Я думаю, що ми створимо таку комісію, яка буде підбирати і давати нам пропозиції з приводу цих людей, – говорить Масляк. – Це будуть звернення громадських організацій. Ті, в кого буде потреба на ці операції. Ми розуміємо, що в світі такі операції є дороговартісні, тому ми робимо такий крок, аби зменшити навантаження для наших жителів. Не кожна людина може десь поїхати прооперуватися закордон чи навіть в Київ».

В рамках співпраці, франківські медики матимуть також змогу переймати досвід у столичних фахівців.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.