Відео Люди

Рятувальники з Попівана бережуть таємницю найвисокогірнішої печери України (ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
Рятувальник відшукав на горі Піп-Іван найвисокогірнішу печеру України та із друзями-спелеологами дослідив знахідку. Вхід у неї розташований на висоті 1964 м.

Дістатися до неї непросто, адже дорогою трапляється злива, сильний вітер, температура падає до 8-9°. Андрій, професійний мандрівник, надягає на себе всі теплі речі, вода хлюпає у черевиках та кишенях, але далі стає ще складніше – туман і хмари перекривають шлях, йдеться в сюжеті ТСН.

На висоті 1500 м хмари залишаються нижче, попереду лише вітер.  Мандрівників зустрічає знаменита обсерваторія, побудована за поляків у 1938 році. Нині це – найвище розташована будівля в Україні.

Минулого століття польські астрономи спостерігали за зорями, нині туристи тут ховаються від вітру і перепочивають. У стінах обсерваторії несуть вахту рятувальники.

Вхід до печери виявляється вертикальним, покрученим і дуже вузьким – це ніби щілина у землі. Про цю печеру рятувальникам повідав місцевий гуцул. Рятувальник Василь знайшов її, Андрій, професійний мандрівник та спелеолог, дослідив її з друзями.

«По факту, це є найвисокогірніша печера, яка знаходиться на висоті 1964 метри, на території Івано-Франківської області», – зазначає начальник Яворницького пошуково-рятувального відділення на горі Піп-Іван Василь Фіцак.

Ця печера тектонічного типу. Поки що спелеологи розвідали 200 метрів, але багато ходів завалені камінням. В одному із тупиків знаходять іще одну щілину, але її залишають для наступної спелеологічної експедиції. Стіни печери у деяких місцях білі, ніби вкриті сріблом.

Як пояснює Василь Фіцак, це мікроорганізми, як живуть тут, можливо, тисячу років. Вибратися ж із печери не так уже й просто. Василь з Андрієм ретельно закривають вхід до печери камінням – вони берегтимуть таємницю гори Піп-Іван.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.