Відео Гроші

Нацбанк дозволив банкам продавати готівкову іноземну валюту (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Відповідні зміни вступили в дію з 14 квітня. Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україні запровадили жорсткі обмеження щодо валютних операцій. Долари чи євро у банку не продавали. Тепер цю норму щодо готівки скасували.

Втім, придбати валюту у банку поки що неможливо. З’явиться така можливість, прогнозують фахівці, ймовірно вже наступного тижня, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

продавати валюту новини Івано-Франківська

Обмеживши максимальний курс за яким банки можуть продавати валюту, а він виходить десь на 32,17, тобто дорожче не можна. Якщо банки наважаться продавати, то я думаю, що загальний курс мав би зрівноважитися, – вважає кандидат економічних наук Володимир Стефінін. – Якщо чорний ринок буде йти до збільшення курсу. то банки не будуть продавати, бо це буде викликати якийсь такий спекулятивний ефект. Тому що в банку можна буде купити дешевше і піти через декілька кроків, аби здати дорожче.

У Нацбанку таке рішення пояснюють тим, що це зменшить можливості для нелегальних валютообмінних операцій, а відповідно знизить ризики для громадян.

Фахівці такі зміни оцінюють загалом позитивно та не виключають, що курс може знизитися. Водночас, значного ажіотажу навколо купівлі валюти економісти не прогнозують. До слова, на чорному ринку долар продають в середньому за 32 гривні 80 копійок.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні