Відео Соціум

На Прикарпатті розробляють концепцію велоінфраструктури для громад (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Бензин дорожчає, прикарпатці пересідають на велосипеди. В області розробляють концепцію велоінфраструктури для громад. Поки що лише для двох – Спаської та Солотвинської.

Такий проєкт програма «U-LEAD з Європою» розпочала ще пів року тому, однак повномасштабне вторгнення росії внесло свої корективи. Тепер у ньому врахують і те, що на Прикарпаття переїхали чимало внутрішньо переміщених осіб, які не мають власного транспорту, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Команди громад проводять аналіз потоків велотранспорту в громадах і безпосередньо базуючись на цих потоках, вони формують карту громад, яка в перспективі мала би стати картою модернізації велоінфраструктури в громаді, – говорить радник регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Максим Чопей. – Тобто якщо ми розуміємо, що у нас найбільший потік з точки «А» у точку «Б», відповідно між цими точками пріоритетно мали би в перспективі виділятися ресурси чи шукати гранти на впорядкування тої інфраструктури.

Інфраструктура у громадах не завжди сприятлива для велосипедистів. Це визнають ті, хто щоденно пересуваються на двоколісниках. В Івано-Франківську, кажуть роверисти, ситуація останніми роками поліпшилась – з’явилися велодоріжки. Але працювати ще є над чим.

Читайте також: Зйомки щастя та війни. Як фотограф з Франківська зробив випускні фотосесії на руїнах Чернігова (ФОТО)

Під час війни капітальні видатки призупинені, тож сподіватися на будівництво велодоріжок за бюджетні кошти поки що не доводиться. Однак активісти, які беруть участь у розробці концепції велоінфраструктури, можуть подаватися на грантові програми.

Для того, аби щось будувати треба розуміти, де будувати, скільки це коштує і кому це потрібно, – каже Максим Чопей. – Ми якраз напрацьовуючи концепцію, хочемо надати відповіді на ці базові запитання. Коли ми сформуємо концепцію спільно з нашою програмою та іншими донорськими організаціями, буде пошук тих ресурсів, які би могли забезпечити будівництво нашої велоінфраструктури.

Пілотний проєкт, який передбачає розробку концепції велоінфраструктури, втілюється у 12 громадах західних областей України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.