Відео Гроші Культура

На Коломийщині не можуть поділити й реставрувати хату, де жила Ольга Кобилянська (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Останній раз люди чули обіцянку районної влади врятувати від руйнації будинок історичного значення рівно чотири роки тому.

Тоді на подвір’ї тлумилися чиновники різних рангів, представники мас-медіа і всі ці розмови фіксували. Влада обіцяла посприяти, пише Дзеркало Коломиї.

«Останні 20 років ніхто на будинок уваги не звертає, жодна влада за цей період нас не чула, – говорить депутат ради Печеніжинської ОТГ Петро Арама. – Я неодноразово виносив питання на сесію, однак зрушити тему з місця неможливо. Питання впирається в глухий кут: земля разом з будинком, про який ідеться, від 1991 року належить церковній громаді. Місцевий парох робить усе, аби цю землю не віддати в комунальну власність. Зі свого ж боку панотець палець до пальця не вдарить, аби зберегти будинок від руйнації, не кажучи вже про створення тут музею…»

Загалом, сама споруда ще цілком пристойна, потребує тільки ремонту ззовні та зсередини. Треба поміняти столярку, поштукатурити стіни, окультурити територію і можна робити музей. Експонатів предостатньо.

За поверховими підрахунками, на ці роботи треба з 50 тисяч гривень. Але знову ж таки – посеред дороги той же глухий кут: хата з величезною присадибною ділянкою не знаходиться в комунальній власності.

Молодятин. Будинок, в якому жила Ольга Кобилянська

Стіни цього будинку бачили багато відомих постатей. Сьогодні ж з гостей тільки пліснява та занепад. Як виглядає хата в Молодятині, в якій жила Ольга Кобилянська

Posted by Дзеркало медіа on 2019 m. gegužės 4 d., šeštadienis

Колись за Польщі тут проживав видатний духівник і громадський діяч Костянтин Балицький, якого провідували Василь Стефаник, Михайло Павлик, Василь Щурат. А Ольга Кобилянська тут замешкувала двічі, в цій хаті написала повість «Апостол черні», прообразом якої став Балицький. Тут проводилися вечорниці, виступала театральна трупа. За радянських часів будинок діяв, як клуб.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.