Відео Розваги

Ірма Вітовська зіграла головну роль у фільмі «Смак свободи» про автентичну кухню Ольги Франко (ФОТО, ВІДЕО)

Google+PinterestLinkedInTumblr
У Львові завершили зйомки художнього фільму «Смак свободи», основою якого стала книга рецептів Ольги Франко, невістки Івана Франка. Головну роль у кіно зіграла франківська акторка Ірма Вітовська.

Драматичну комедію зняли за книгою «Перша українська загальнопрактична кухня» Ольги Франко. Варто зауважити, що це перше вітчизняне кулінарне видання з рецептами страв для здорового харчування, повідомляє Репортер з посиланням на ГалІнфо.

Сам фільм «Смак свободи» є одним із найдорожчих, на які держава виділила кошти у 2020 році. Загальний бюджет стрічки становить 31,2 млн грн, з них державних – 24,9 млн грн.

«Це фільм про відродження української автентичної кухні за книгою Ольги Франко. Ідея створення молодіжної історії з’явилася після знайомства із родиною Франків. Коли я була востаннє у Львові, а це було понад 3 роки тому, мені розповіли про цю книгу, і я зрозуміла, що це унікальне видання в кулінарній культурі, про яке не знає ніхто з молоді. Я дуже хотіла подати нашу кулінарну культуру з прогресивної, дуже цікавої яскравої сторони та розбити всі ці стереотипи про те, що українська кухня – це сільська кухня: дуже важка їжа, домашня, нецікава. Насправді вона дуже різна! Вона і міська, і вишукана, і шляхетна.

Ось ця ідея пропагування здорового способу життя через їжу та через любов до власної культури, яку Ольга Франко дуже цікаво виклала у книжці, вона мене надихнула на створення цієї історії», – розповіла креативна продюсерка фільму Олена Моренцова-Шулик.

В основі сюжету є історія молодої дівчини Варі, яка працює кухаркою, проте втрачає роботу, бо її “висока кухня” нікому не потрібна у придорожньому кафе. Тому вона вирішує поїхати до Львова, аби нарешті стати шефом у ресторані європейської кухні, а унікальна знахідка – книжка забутої легенди української кухні Ольги Франко – змінює її життя назавжди.

Як зазначив режисер фільму Олександр Березань, зйомки повнометражної драматичної кулінарної комедії тривали 26 днів. Відбувалися вони у Києві та Львові. До кадру потрапили, зокрема, львівські дворики,

«Ми знімаємо про головне – про те, як бути щасливим. А щасливим можна бути лише тоді, коли ти по-справжньому знайдеш себе. Тож наш фільм і наша історія створені, щоб показати, як знайти себе», – зазначив Олександр Березань.

Серед акторів стрічки: Ірма Вітовська, яка й зіграла Ольгу Франко, Ірина Кудашова, що виконувала роль головної героїні фільму Варі, а також Джамала та “Пекельний шеф” Алекс Якутов.

Вихід кінострічки запланували на кінець 2022 – початок 2023 року.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.