Відео Соціум

Хто вирубує ліси у Карпатах і чому штрафи не зупиняють (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Що не виборча кампанія, чимало українських кандидатів та політсил прописували у своїх програмах активну боротьбу з вирубкою лісів, такі заклики лунають і тепер, а тим часом, Україна втрачає зелені легені.

Третина заготівлі деревини і зараз залишається у тіні, а Карпати чимраз більше стають схожими на гірську пустелю. Наслідки вирубки жахливі, а грошей на відновлення лісу немає, йдеться в сюжеті Факти ICTV.

Технічна відсталість лісового господарства, використання важкої, травматичної техніки на схилах, погана організація роботи, а також банальна корупція – наслідки вирубки жахливі, а грошей на відновлення лісу немає. Як і прозорого обліку – третина заготовленої деревини досі залишається в тіні.

З квітня до 15 червня в українських лісах сезон тиші.  Штраф за порушення – трохи більше тисячі гривень, лісівникам байдуже. У них свої закони, де правлять значно більші суми.

Кілька років тому суцільне вирубування припинили, але ліси це не вберегло. Тепер зрізають під виглядом санітарних рубок, залишаючи прогалини розміром із футбольне поле. Цінну деревину вирізають і майже не відновлюють, мовляв, природа все зробить сама.

Змінити ситуацію мало б чіпування деревини. Але бирки часто використовують повторно, документи виписують на коліні або ж взагалі їдуть без жодної накладної. Перевіряти лісовози нікому.

Структури, що рубають ліс і контролюють вирубку, підпорядковані обласному управлінню лісового господарства. Система, що сама себе контролює, ідеальні умови для зловживань. Екологи, поліція та прокуратура нерідко закривають очі на порушення.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.