Українські ветерани показали у Гаазі (Нідерланди) свій загартований війною та виснажливими тренуваннями дух на традиційних світових змаганнях «Ігри нескорених».
Там вони й подарували монети-коїни своїм іноземним побратимам, партнерам і навіть членам королівської родини Великої Британії. Як символ загартованості українців та їхнього незламного духу, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.
Символ міці – це власне метод нанесення цього герба, це тиснення на гарячому металі, – пояснює засновник бренду Stoliar Борис Яськевич. – Основне, що несуть з собою ці коїни, – це якесь нагадування про щирість українського народу, про героїзм, про той подвиг який зараз здійснюють воїни на фронті».
До теми: Нескорені не здаються. Як франківець допомагає тренувати збірну ветеранів до світових змагань
За виготовлення монет взялися майстри проєктів Metal time IF та Stoliar. Їх створювали на замовлення фонду «Повернись живим».
На таку відповідальну роботу, кажуть майстри, у них було небагато часу. І це, зізнаються, чи не найбільша складність усього процесу. За тиждень двом чоловікам вдалося виготовити 70 коїнів.
Тепер франківці думають втілити у життя ще одну ідею. У планах виготовити пам’ятні монети-коїни з уламків ракет.
Замість довідки:
Останніми роками монети Coin все більше завойовують прихильність військових. Кажуть, це знак поваги, підтримка давньої традиції. У деяких досвідчених вояків таких монет ціла колекція, а хтось тільки почав її створювати.
Сучасні коїни виникли в 1950-60-х роках, як неофіційне свідоцтво належності до конкретного підрозділу. Цю традицію підтримав полковник Верн Грін, командувач 10 групи спеціальних сил США. У 1969 році в нього була спеціальна монета, на якій були зображені емблема й девіз. До 1980-х його підрозділ був єдиним із традиційним медальйоном.
В Україні ця традиція впроваджена з реформою сержантського корпусу в ЗСУ.
Comments are closed.