Відео Люди

Франківська майстерня робить унікальні футболки, аби зібрати гроші на дрон для військових (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Харизматичний «Козак», що допомагає збирати гроші на «крила» для бійців. Щоб підтримати військових у Франківській майстерні “Буквиця” взялися виготовляти унікальні футболки.

Розповідають – під потреби фронту своє виробництво частково перекваліфікували ще на початку пономасштабної війни. Тут шили спальники, аптечки та одяг для захисників. А згодом вирішили ще й підтримати гривнею місцевих волонтерів, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Футболки «Козак» відшивають виключно під запит

Звичайно що можна просто донатити, не купуючи футболку, але мені здається, що зараз класно збирати такі артефакти, – говорить засновниця і керівниця бренду «Framiore» та майстерні «Bukvica» Наталка Найда. – Будь-яку людину, яку ви побачите в цій футболці – ви будете знати, що вона підтримала якусь ініціативу чи збір.

Принт для футболок обрали невипадковий. Цей «Козак» – малюнок місцевого дизайнера Ярослава Шкрібляка, який не так давно втілили на стінописі у середмісті. Його команда митців присвятила Юрку Стецику – майстру шовкотрафарету, який працював у «Bukvica» до початку війни.

Читайте:

Зйомки щастя та війни. Як фотограф з Франківська зробив випускні фотосесії на руїнах Чернігова (ФОТО)

Тут історія цікава, ще до початку цих подій в країні, Юра, після роботи йшов малювати цього козака, допомагав своєму батьку – Яремі Стецику, – розказує майстриня виробництва Аліна. – І коли почалися події, Юра в перші дні пішов на фронт. Тому з самого початку цей принт несе таку легенду, свою потребу і цінності.

Читайте також: Shuflia для війська та Європи. Як франківська мануфактура працює в нових умовах (ФОТО)

Продаж футболок з оригінальним принтом стартував два тижні тому. Вартість однієї – 600 гривень і дві сотні із них передають на потреби бійців 68-ї окремої єгерської бригади, які тримають оборону на першій лінії фронту.

Перші виручені 18 000 спрямували на купівлю мініекскаватора, що уже поїхав на схід. Нині ж новий збір – на бойовий дрон.

Він коштує біля 380 000 грн. Це дрон українського виробництва, – розказує Наталія Найда. – Хлопці, які робили дрони для зрошення полів, а зараз вони перекваліфікувалися.

Великих партій уже готових футболок у майстерні не знайдеш. Адже кожного «Козака» відшивають виключно під запит. А їх отримують нині навіть із закордону.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.