Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня отримала від благодійників апаратуру, яка необхідна для лікування ковідних хворих.
Апарат штучної вентиляції легень, наркозно-дихальний апарат та десять кисневих концентраторів закладу передав «Івано-Франківськцемент», йдеться у сюжеті Канал 402.
Медики кажуть, що така допомога дуже вчасна та необхідна, адже кількість пацієнтів у важкому стані зростає, майже 80% хворих потребують кисневої підтримки.
За словами директора КНП «ЦМКЛ» Тараса Масляка, на сьогодні у нас відкрито 27 реанімаційних місць.
«Це ті хворі, які знаходяться на сіпапі і в будь-який момент можуть потребувати ШВЛ, – говорить Масляк. – Люди поступають у дуже важких і запущених станах і їм потрібна киснева терапія. Без цього обладнання вона практично нереальна».
При лікуванні ковідних хворих, кажуть медики, виключно медикаментозною терапією не обійтися, життєво необхідною є киснева підтримка. При цьому, відзначають, сучасне обладнання працює значно ефективніше.
«Навіть якщо пацієнт отримує повністю медикаментозну терапію за протоколом, який затверджений МОЗ та погоджений з міжнародними організаціями найбільш ефективним у лікуванні таких пацієнтів є киснева підтримка, – говорить палатний лікар відділення реанімації ЦМКЛ Христина Радомська. – Ми й самі бачимо значні показники насичення крові киснем завдяки цим сучасним апаратам».
Самі меценати відзначають, що на їхньому підприємстві перехворіло вже більше половини працівників. Частина з них лікувалися саме в Центральній міській клінічній лікарні. При цьому, у компанії регулярно проводять тестування на виявлення вірусу та антитіл, і ретельно ведуть статистику захворюваності.
У центральній міській клінічній лікарні планують розширити кількість реанімаційних місць до 40. Щоб укомплектувати їх, потребують ще 5-6 апаратів штучної вентиляції легень.
Comments are closed.